De schietstoel uit de D-8280 Hangend in de boom en niemand in de buurt te bekennen, besloot de vlieger net zolang te schom melen, tot hij de boomstam kon vastgrijpen. Hij ontdeed zich van zijn parachute harnas en klau terde naar beneden. Hier aangekomen, zakte hij tot aan zijn knieën in de sneeuw. De onfortuinlijke piloot besloot te proberen om open terrein te berei ken. Hier zou hij makkelijker zichtbaar zijn voor een SAR team en kunnen bepalen waar hij zich bevond. Na korte tijd, hoorde de vlieger iemand fluiten. Door op zijn vingers te fluiten, wist hij enkele burgers te bereiken die op de crash waren afgekomen en werd hij iets later opgepikt door een Duitse reddingshelikopter. De resten van zijn Starfighter werden, samen met zijn schietstoel, geborgen. Deze C-2 stoel is later gedoneerd aan het MLM door generaal-majoor b.d. Glaser. Als gevolg van zijn crash, werd een klein fluitje toegevoegd aan het standaard pakket overlevingsmiddelen van de vlieger. men echter geen optie. Alle takken waren broos of rot en braken af bij het vastpakken. Door uit zijn harnas te klimmen en langs de lanyard van het seatpack naar beneden te glijden, wist "Bowler" de grond te bereiken. Even later belandde hij in een meter sneeuw. Het eerste wat hij deed was zijn waaruit Jac. Jansen zich met een probleemloze ejection redde Een jaar of dertien later, vloog de huidige CLSK, Jac "Bowler" Jansen met zijn Bravo boven Labrador in Canada. Op een hoogte van 500 voet, hoorde de Alfa een bijzonder harde knal in zijn F-16. De snelheid van zijn Falcon (de J-618) liep snel terug en "Bowler" trok zijn toestel op, om hoogte en tijd te winnen. Ondanks dat het tot tweemaal toe lukte de motor succesvol te herstarten gaf deze geen stuwdruk meer en stallde steeds. Uiteindelijk was de F-16 terug gezakt naar 500 voet en werd het tijd om de J-618 onbewoonbaar te verklaren. De vlieger levelde zijn kist, greep de ejectionhendel met twee handen en drukte zijn hoofd tegen de headrest. Wat volgde was De F-16 J-618 een probleemloze ejection. Nog even volgde hij hangend aan zijn parachute zijn F-16, tot deze in een vuurbal ten onderging. Na ongeveer een halve minuut belandde hij in "de hoogste boom in de omgeving" En bleef uitein delijk 5 meter boven de grond steken. Het idee was om flares (lichtsigna len) af te schieten, zodat zijn Bravo wist dat hij in orde was. Het pakken van deze flares bleek, hangend in de boom, een onmogelijke taak. Ze bevonden zich in de zak van zijn g- broek, ter hoogte van zijn enkels. Ook deze vlieger schommelde net zolang tot hij de boomstam kon grijpen. Voor hem was naar beneden klim- 18

Spinner | 2011 | | pagina 20