Jansen bij zijn stoel, toen deze werd overhandigd nadat die wat opgeknapt was Coll. Jansen flare gun gereed maken en zette zijn noodradio aan. Deze laatste werkte niet door een storing op de noodfrequentie (243.0 Mhz). Dit werd veroorzaakt door het positiebaken, wat zich in het softpack van de schietstoel bevond. Dit baken werd automatisch geactiveerd bij de bail-out. Omdat dit softpack aan het parachute harnas zat gekoppeld, hing deze on bereikbaar in de boom. De Bravo was ondertussen terug gegaan naar Goose Bay, nadat hij de crash positie had doorgegeven en had gemeld dat hij de parachute had zien open gaan. Na een inventarisatie van zijn spullen en het in schatten van zijn mogelijkheden, hoorde de vlieger na zo'n 45 minuten het geluid van een helikopter. Door het afvuren van enkele flares en omdat de heli- lcoptercrew de parachute in de bomen zag hangen, trok hij al snel de aandacht van de bemanning in de helikopter. Deze landde een eind verderop, waarop Jansen ze naar zich toe leidde door te fluiten. Dit met het fluitje wat na de crash van Glaser standaard aanwezig was in de nooduitrusting. Als gevolg van de gebeurtenissen van "Bowler", werd de plaatsing van de flares in de kleding opnieuw bekeken. Zo leert men van ieder voorval en vergroot iedere ejec tion de kans op overleven voor de volgende. De stoel van Jansen in jet MLM Nu staan anno 2010 beide levensreddende stoelen bij elkaar in het museum depot. Het is de bedoeling de stoelen en hun verhaal, een plaatsje te geven in het nieuwe museum. 19

Spinner | 2011 | | pagina 21