ting aan de voorzijde en het beperkte profiel aan de onderzijde. Dit laatste om te voorkomen dat rotzooi in de kist belande. De winterversie had een soort bontbekleding aan de binnenzijde. De zomerversie bestond uit twee lagen leer met een isolerende laag er tussen. VLIEGERHANDSCHOENEN, deze leren handschoe nen zorgden voor bescherming tegen koude en boden (matige) bescherming bij brand. SEINSTIFT, de bovengenoemde seinstift (flarepen- cil) werd vervoerd in een oranje canvas hoes. Deze hoes bevatte, naast de seinstift, 9 seinpatronen. FLOATING KNIFE, dit was een mes om parachute- lijnen mee door te kunnen snijden. Deze had een oranje handvat van hout. Dit gaf het mes het drij vende vermogen. Daarnaast zat het mes met een touwtje vast aan de overall. Het leren foedraal van het mes, zat met drukknopen op het been vast. SURVIVALBELT, dit was een riem van een canvas- achtig materiaal, welke om de buik werd gedragen. In deze (in Nederland ontworpen) belt zaten twee blikjes met nooduitrusting en bood ruimte aan wat persoonlijke artikelen. Het ene blikje bevatte survival artikelen (zoals zout, scheermesje, zaag, visgerei, kompas, brandglas en zeep). Het tweede blikje was voorzien van eerste hulp artikelen (o.a. pleisters, snelverband, zalf, waterzuiveringstablet ten en veiligheidsspelden) VLIEGERJACK, werd in het begin nog het groene stoffen vliegerjack gedragen (gebaseerd op het Amerikaanse B-5 model met bontkraag) kwam al snel het grijze geitenleren jack in gebruik. Dit jack was voorzien van een oranje binnenvoering, zodat in noodgevallen de vlieger beter herkenbaar was vanuit de lucht. Op de linkerborst zat een "venster" waarachter de naam van de vlieger kon worden gedaan. Op de linkermouw zat een "penpocket" waar het nodige schrijfgerei kon worden gestoken, (in die jaren vulpotloden en waskrijt). Visor-cover in gebruik geweest bij een vlieger van 316 Squadron Van bovengenoemde uitrustingsstukken, heeft het Militaire Luchtvaart Museum vaak één of meer exemplaren in expositie en depot. In de expositie Jachtvliegers, zijn diverse van deze zaken te bewon deren. NF-5 specifieke uitrusting De vliegers van de NF-5 droegen, op een paar kleine details na, hetzelfde als hun collega's op de F-104 Starfighter. Hieronder een opsomming van de overige jachtvlieger uitrusting. De EFA parachute 22

Spinner | 2011 | | pagina 24