Visor-cover van de Test groep blijven trekken. Deze parachutes hadden op de rechterborst de bovengenoemde connector en op de linkerborst bevond zich een "barostatic time re lease". Deze time release, was een rode handgreep om de parachute mee open te trekken. Kon de piloot dit zelf niet, ging dit automatisch. De release werd opgewonden en dan geblokkeerd met een beveiliging aan een rood koord (lanyard) Onderaan dit rode koord, zat een "golden key" deze sleutel zat op of in de stoelriem van de vlieger. Op het moment dat de vlieger na een bail out uit de stoel werd geworpen, trok het rode koord de beveiliging uit de time release. Hierdoor begon het mechanisme te lopen en werd de parachute geopend. Het model in gebruik op de NF-5 EFA was de EFA-36. Achter in het parachutepack, zat een grote veer met een pilotchute. Bij het openen van de achterflappen van het parachutepack, sprong de veer open en schoot de pilotchute naar buiten. Deze kleine chute trok de grote hoofdparachute naar buiten. De hoofdparachute had banen van verschillende kleuren, oranje, groen en wit. Dit om te dienen als seinmiddel (oranje) of camouflage (groen en wit). Daarnaast zat schuin aan de achterzijde van het pa- rachuteharnas, nog een zak met een noodzuurstof- fles. Deze groene fles had een leiding lopen over de schouder van de vlieger naar de oxygen connector. Openen van deze fles gebeurde met de ruk aan een koord onder de oksel. Aan dit koord zat een groen balletje, de zogenaamde "green Apple". High flights Voor het overvliegen van de NF-5's vanuit Canada naar Nederland, gebruikte men extra uitrusting. Van de Deense Luchtmacht werden immersion suits geleend (zogenaamde plonspakken). Deze konden enige bescherming bieden bij het neerko men in koud water. Daarbij droeg men onderover alls, een soort isolatiepakken tegen de kou. Hier overheen, droegen de vliegers oranje gekleurde overalls. In eerste instantie werden deze geleend van de Marine Luchtvaart Dienst, tot dat men deze zelf ook in beheer kreeg. Het overvliegen van een NF-5 gekleed in ondergoed, onderoverall, plonspak, vliegeroverall, parachuteharnas en zwemvest, zal geen pretje geweest zijn. Het MLM beschikt over enkele onderoveralls en één oranje overall met kenmerken van het 314 Squadron. 4- Defel-oranje gekleurde High-flight overall 24

Spinner | 2011 | | pagina 26