Een doorkijkje in de lengte van de expositiehal gers hadden geprobeerd om via Antwerpen en Lyon verder naar het zuiden te vliegen om deel te nemen aan de oorlog in Biafra. De lading (wapens) stond geregistreerd als 'mosselen'. Na enige tijd rolde de kist als vanzelf het museum binnen. Van de douane moetje 't hebben. SABENA Hoewel het Brusselse museum een krijgsmachtmu seum is dat ressorteert onder het Ministerie van Landsverdediging, valt het op dat er behoorlijk wat aandacht is voor de civiele luchtvaarthistorie van België. Het doet mij deugd dat de hele hal overdui delijk herinnert aan de SABENA. Een SABENA Ca- ravelle hangt zo hoog boven in de hal dat niemand het in zijn hoofd zal halen om de kist eens met wat wash and shine onder handen te nemen. Maar het blijft mooi dat deze grote Caravelle weer in een drie dimensionale ruimte terug is. De fraaie neussectie (die hier 'nacelle' heet) van een SABENA 707 nodigt uit voor een bezoek. De fototentoonstelling over de SABENA op deze locatie geeft een goed beeld van de nationale trots waarmee de Belgen hun lucht vaartmaatschappij altijd hebben gekoesterd. Die SABENA, met zijn vliegtuigen en helikopters, zie je nergens anders meer. Wie daar belangstelling voor heeft, moet maar eens er naar gaan kijken in dit fenomenale luchtvaartmuseum in Brussel. Want beperkingen of niet, het blijft alleszins de moeite waard er eens heen te gaan. En als je al die steigers in en rond de luchtvaarthal niet 'ziet' zitten, ga er dan zeker heen als de restauratie voorbij is. Wan neer dat precies is, kon niemand van het aanwezige personeel mij die late donderdagmiddag in mei jl. vertellen. Maar dat de luchtvaartcomponent van het KMLK straks als een feniks zal herrijzen in een volledige gerenoveerde expositiehal, is precies wat iedereen van deze renovatie verwacht. Bereikbaarheid en toegankelijkheid Het Koninklijk Museum van het Leger en de Krijgs geschiedenis is dagelijks geopend. Behalve op maandag, alsook op 1 januari, 1 mei, 1 november, 25 december en op verkiezingsdagen. De toegang is gratis. Het museum sluit zijn deuren van 12 tot 13 uur voor een middagpauze. Het museum is gelegen aan het Pare du Cinquantenaire (Jubelpark) nr.3 in B-1040 Brussel. Met openbaar vervoer vanaf Station Brussel-Noord per metro naar Merode en Pare du Cinquentenaire. Met de auto: vanaf Breda via A16/ E19 richting Antwerpen-Brussel, bij Vilvoorde A40 richting Brussel, bij klaverblad naar luchthaven rechtdoor, volgende klaverblad geheel rechts aan houden via E3/A3 richting Brussel, door tunnel, daarna richting Montgomery, richting Merode. Op de rotonde voor de triomfboog links op ('kwart voor negen') en zo dicht mogelijk 'tegen' de triomfboog blijven rijden; na zo'n 100m ligt dan de oprit voor het gratis parkeerterrein aan uw rechterzijde. 4- 30

Spinner | 2011 | | pagina 32