Het Military Flight Sim Event vond plaats op 18-19 juni Virtueel vliegen Op zondag 29 mei was de Hobby Computer Club (afdeling flightsimulator) met een aantal leden te gast in het museum om het virtueel militair vlie gen te promoten. Op 18 en 19 juni organiseerden wij het Flight Sim Event, waarbij leden van verschil lende flightsimulatorclubs aanwezig waren om het publiek mee te laten genieten van hun virtuele vluchten. Nederlandse Veteranendag Op 25 juni was het MLM weer met een kleine stand present op het Malieveld in Den Haag, bij de Neder landse Veteranendag. Op het zogeheten museum plein hebben we weer vele honderden bezoekers warm proberen te maken voor een bezoek aan ons museum. Derde open cockpitzondag Op 26 juni vond de derde open cockpitzondag plaats. Deze keer waren de F-16, de Alouette-III en de Bolkow-105C opengesteld voor het publiek. Opening expositie Luchtmachtvrouwen Op 30 juni opende luitenant-kolonel Christa Oppers-Beumer, onder grote belangstelling, in de Vreeburghal de expositie "Soms een enkele keer in de wolken...". Centraal staat hierin de geschiedenis van de vrouw in de luchtmacht. Met deze expositie haakt het MLM in op de acti viteiten van het Comité 60 jaar Luva, dat op 29 oktober een reünie in het MLM organiseert voor vrouwen die bij de Luva hebben gediend. De exposi tie loopt voorshands tot medio 2012. Vrijwilligers Om de vrijwilligers van het museum nog beter toe te rusten voor hun werk in het museum loopt er dit jaar een lezingenprogramma, waarbij experts ingaan op aspecten van het luchtmachtbedrijf in het verleden. In het kader van dit programma praatte luitenant-kolonel b.d. Otto Ward onlangs de vrijwilligers bij over de B-25 Mitchell en kolonel b.d. Willem Bezemer over de NF-5. In september komt Commodore Chris Lorraine naar het MLM. Hij is sinds kort voorvlieger van de Spitfire van de Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht (SKHV) op Gilze-Rijen en zal vanuit die capa citeit ingaan op het vliegen met dit legendarische toestel uit de Tweede Wereldoorlog. Later in het jaar verzorgt de heer Fred v.d. Horst nog een lezing over de ontwikkeling van de vliegtuigmotor. 2

Spinner | 2011 | | pagina 4