Het project Fokker C.X... Ton de Vries na de oversteek De weg naar het einddoel. Het nieuwe onderko men, de Aalsmeerder loods, is in het afgelopen halfjaar geheel ingericht en van het nodige voor zien om doelmatig en veilig te kunnen werken. Daarnaast is het aangekondigde overleg met betrokkenen op basis van de 'Voorlopige mijlpalen' gevoerd: met het MLM werd een werkplan voor de bovenvleugel gemaakt, met ATN werd overlegd over de door dit bedrijf op korte en eventueel op lagere termijn uit te voeren werkzaamheden, zoals het vervaardigen van de rolroeren en het bekleden van de vleugels. Enkele minder uitgebreide zaken werden reeds volgens plan uitbesteed, andere uit bestedingen werden voorbereid. Lopende uitbeste dingen werden en worden begeleid. Het voorgeno men overleg over de uitbesteding van de neussectie is uitgesteld i.v.m. de verhuizing van Historie Engineering Services naar Hazerswoude-dorp, met o.a. het werk aan de motorbok. Ik zal U de vorderin gen, stagnaties en vooruitzichten beschrijven. Hoofdlandingsgestel. In voorgaande artikelen heb ik U verteld over de invloed van het Finse voorbeeld en de Finse (Fokker-)tekeningen op de nalatenschap van onze voorgangers in het project, die ons in 2005 ten deel viel. In een aantal gevallen liepen wij door op het verkeerde been waarop zij waren gezet, Het bijwerken van de een V-stijl door ATN Volle bedrijvigheid in het nieuwe onderkomen van de C.X. telkens totdat we stuitten op een vreemde situatie. Zo bleek bij het uitwerken van schetsen (naar Fokkertekeningen van de C.X LVA) voor de inlaat- tunnel van de waterkoeler, dat de V-stijl van het landingsgestel daar ver onderuit zou gaan steken. Het landingsgestel was toch gemaakt naar het Finse voorbeeld en de (Fokker-) tekening van het landingsgestel van de Finse C.X, die een stermotor en dus geen waterkoeler had. Verder onderzoek, met name vergelijking van samenstellingstekenin gen van de twee versies bracht aan het licht dat ook de totale hoogte van de Fin die van de C.X LVA ruimschoots overtreft, hetgeen maar zeer ten dele door de dikkere hoofdwielbanden was te verklaren. Het gevolg was dat moest worden besloten de V-stijl 8

Spinner | 2012 | | pagina 10