neel laat de oplossing zien en ter plaatse moest toch al worden gelast i.v.m. het corrigeren van de vormboog die kort achter dit punt staat. De 'nieuwe' watertank is gemaakt naar de vervaar digde tekeningen en vergeleken met de mal (eigen lijk een model), maar bleek bij de tweede passing nog aanpassingen nodig te hebben. Er is vervolgens een contramal gemaakt die de ruimte definieert waarin de tank moet passen. Carrosseriebouw Jan sen is er mee aan de slag en hoopt binnenkort een passende tank met aansluitingen en voorzien van de aangeleverde tankdop en -hals te kunnen opleveren. Het uitwerken van schetsen (naar Fokkertekenin gen van de C.X LVA) voor de inlaattunnel van de waterkoeler (wat leidde tot het laten inkorten van het landingsgestel) heeft uiteindelijk geresulteerd in maatschetsen voor zowel de inlaattunnel als voor de kern van de koeler zelf. De bedoeling is dat een vrijwilliger (niet de Projectleider) op basis van deze maatschetsen werktekeningen maakt voor de tunnel, die dan wordt gemaakt door een vrijwilliger in de loods te Aalsmeer. Er heeft er zich namelijk na de verhui zing een ervaren plaatwerker aangesloten bij de Paul Stalenberg met zijn plaatwerk voor het MG van de waarnemer Watertank, nog aan te passen groep. Houtbewerking MLM maakt een contramal voor de koelerkern (in het origineel werden ca 2800 koperen pijpjes van 6 a 9 mm met een wand dikte van 1 mm verwerkt: ruim 1100 meter pijp). Gestreefd wordt naar een oplossing waarbij met de laagst mogelijke kosten een optisch juist koelwerk wordt verkregen: mogelijke alternatieven worden onderzocht. En dan nog een uitlaattunnel. Deze moet aansluiten op de constructie van de onder zijde van de romp, waaraan na het passen van de vleugels weer veel aandacht zal worden besteed. Veel aandacht krijgt momenteel de beplating rond het machinegeweer van de waarnemer. Paul Stalen berg laat met gepaste trots zijn product zien, dat naar verwachting in februari a.s. gereed zal zijn. Staartsectie. Nadat zich een ervaren plaatwerker had aangesloten ontstond de mogelijkheid en werd de uitdaging gevoeld deze beplating te maken zon der de uitstulpingen waartoe eerder uit nood was besloten en die - zo groot als ze al waren - nog niet geheel voldeden. De platen zouden dan ook - zo als het hoort - aan één stuk kunnen worden gemaakt. Dat zal wel lukken. Neussectie. De gedachte om deze sectie als een geheel elders te laten bouwen wordt uitgewerkt zodra de motorbok gereed is. Inmiddels is de propellernaaf uit deze benadering afgezonderd en betrokken bij de behandeling van de propeller, waarbij het streven is datgene te doen wat nodig is om de propeller er luchtwaardig te doen uitzien en behoorlijk te kunnen monteren. De propeller is op 21 december naar ATN gebracht voor dit werk. Intussen is de motorbok een derde keer gepast aan de romp en kan nu worden voltooid. HES zal begin 12

Spinner | 2012 | | pagina 14