Aan het begin van dit nieuwe jaar wil ik toch nog even terugkijken naar 2011. Een paar belangrijke wapenfeiten: In de MuseumMonitor, een publieksonderzoek over musea, komt 'ons' museum als nummer 1 uit de bus als het gaat om de relatie met de bezoekers. Als dat geen mooi resultaat is, niet in de laatste plaats omdat de vrijwilligers daar zo'n belangrijke rol in spelen. Chapeau voor hen en de vaste staf van het museum! Op de website dagjeuit.nl staat het MLM ook op nummer 1! Dit jaar is de C.X overgebracht naar een nieuw onderkomen waar onze vrijwilligers door kunnen gaan met hun mooie restauratie werk, zodat de C.X in 20?? museumklaar is. Wij hebben afscheid genomen van de interim directeur van ons museum, Gerard Kuppen. Gerard, dank voor de bijzonder goede samenwerking! Wij wensen Luitenant-kolonel René Parijs veel succes toe als de nieuwe plaatsvervangend directeur. Onze erevoorzitter Frans Peter Schulte ontving een erediploma van het Generaal Snijders Fonds, onder meer voor zijn geweldige inzet voor onze stichting. En natuurlijk de zeer welverdiende Koninklijke Onderscheiding voor Hans Berfelo, voor al die jaren hard en goed werk, waaronder elke keer weer de uitgave van dit mooie tijdschrift! Dan de blik vooruit: in 2014 opent volgens de plannen het nieuwe Nationaal Militair Museum haar deuren. Die naam doet vermoeden dat alle huidige musea opgaan in dat nieuwe museum, maar het gaat alleen om het samengaan van het Legermuseum en het Militaire Luchtvaart Museum. Dat samengaan betekent vanzelfsprekend ook nadenken over de beide vriendenstichtingen. Samen met een bestuursvertegenwoordiging van het Legermuseum hebben wij om de tafel gezeten bij de projectleiding van het nieuwe museum. Wij hebben afgesproken dat wij de komende tijd in goed overleg zullen nagaan wat de beste manier is om samen te werken, met als doel een goede onder steuning voor het nieuwe museum. Uiteraard heb ben wij onze raad van wijze mannen, het College van Advies, gevraagd ons daar over te adviseren. Een zeer inspirerende bijeenkomst in afgelopen november gaf ons voldoende richting. Tijdens de voorjaarsbijeenkomst zullen wij daar uitvoeriger op ingaan. Natuurlijk speelt daarin ook mee wat het nieuwe museum voor u gaat betekenen. 2012 is in ieder geval nog een jaar waarin wij op vertrouw de voet onze steun kunnen blijven leveren aan het Militaire Luchtvaart Museum, om daarmee ons steentje bij te dragen aan het behoud van dit mooie stukje erfgoed! Het is ook het jaar om de voorberei dingen te starten voor onze bijdrage aan 100 jaar Militaire Luchtvaart in 2013. Ik wens u een gezond en goed 2012 toe! Erik Oliemans 4- 1 2012

Spinner | 2012 | | pagina 3