NOTITIE uit het L \5VTerugblik - n. Het jaar 2011 ligt intussen al weer achter ons. Voor het MLM was het qua bezoekersaantallen, maar ook uit het oogpunt van de waardering van ons museale aanbod door onze bezoekers een goed jaar. Het museum scoort uitstekend bij het publiek, zo blijkt uit onderzoek van TNS-NIPO. Daarnaast kreeg onze collectie belangrijke uitbreiding en ook op het gebied van de sanering werden in de aanloop naar de realisatie van het nieuwe museum belangrijke stappen gezet. 2011 was ook het jaar dat Luitenant-Kolonel b.d. Maurits Botma ons ontviel. Maurits was van janu ari 1990 tot 27 april 1998 directeur van het MLM en van 2000 tot 2008 secretaris van het bestuur van de Stichting Vrienden van het MLM. Wij zijn hem erkentelijk voor zijn grote inspanningen voor het museum in een lange reeks van jaren. Onderscheiding voor Hans Berfelo Op 16 november ontving Hans Berfelo uit handen van de burgemeester van Zeist drs. J.J.L.M. Janssen een Koninklijke Onderscheiding. Elders in dit num mer is daar al aandacht aan besteed. Wij beperken ons daarom op deze plaats tot het aanbieden van onze welgemeende gelukwensen aan Hans. Zijn inzet in de afgelopen 25 jaar is niet alleen voor de Stichting Vrienden maar ook voor het MLM zelfvan groot belang geweest. Luitenant-Kolonel René Parijs plaatsvervangend directeur MLM Op 30 november beëindigde Kolonel b.d. Gerard Kuppen zijn werkzaamheden als waarnemend co directeur MLM. Graag danken wij hem voor zijn inspanningen voor het museum sinds januari 2009. In die driejaar is er zowel in het MLM zelf, maar ook in het kader van de voorbereidingen voor het nieuwe museum veel werk verzet. Onder leiding van Gerard werden onder meer het Flying Centre en de expositie 'Vliegen in de Oost' grondig vernieuwd, alsmede een F-4 Phantom gevechts vliegtuig en een T-37 lestoestel aan de collectie toegevoegd. Eveneens zette hij de noodzakelijke restauratie in gang van een aantal grote vliegtui gen uit de buitenopstelling en de verplaatsing van het depot van het MLM van Camp New Amster dam naar het Museumkwartier op de voormalige Vliegbasis Soesterberg. Daarnaast is Gerard de afge lopen jaren ook aan de 'tekentafel' nauw betrokken geweest bij de voorbereidingen voor dit nieuwe mu seum, als lid van de werkgroep die zich buigt over de organisatie van het Nationaal Militair Museum en de oprichting van de overkoepelende Stichting Defensiemusea. Inmiddels is Luitenant-Kolonel René Parijs als nieuwe plaatsvervangend directeur aangetreden. Tot voor kort was hij Hoofd Sectie Opleidingsplan nen CLSK in Breda. René is geen onbekende in onze luchtmachtomgeving. Hij was van 2007-2008 Plaatsvervangend Com mandant van de Vliegbasis Soesterberg en kent dus de weg op en rond de ba kermat van de Koninklijke Luchtmacht. Als actief dienend militair neemt hij zijn netwerk binnen De fensie mee en zal hij zich Luitenant-Kolonel René Parijs, de nieuwe plaatsvervangend directeur 2

Spinner | 2012 | | pagina 4