m Werken aan de toekomst Open Cockpit zondag Op 27 november organiseerde het MLM de laatste Open Cockpit Zondag van dit jaar. Bij die gelegen heid konden bezoekers weer plaats nemen in een aantal speciaal opengestelde cockpits. Deze keer betrof het de Bölkow, Alouette III en de F-16 Figh ting Falcon. Ook in 2012 zullen weer Open Cockpit Zondagen plaats vinden. Theatervoorstellingen Tussen Kerst en Oud en Nieuw en in de eerste week van het nieuwe jaar stond de voorstelling 'Vlucht van de eeuw' weer geprojecteerd. Opnieuw hebben vele bezoekers genoten van deze productie over 100 jaar luchtvaartgeschiedenis, die al weer negen jaar met veel succes door Pandemonia Science Theater in het MLM wordt opgevoerd. Uitnodiging tot inschrijving Vrijdagavond 23 december is volgens planning de uitnodiging tot Inschrijving uitgegaan aan de drie consortia die in competitie zijn voor de bouw van het nieuwe museum. Een belangrijk moment. De drie consortia krijgen tot eind januari 2012 de tijd hun definitieve ontwerpen in te dienen. Daarna volgt de periode van beoordeling die bijna twee maanden in beslag zal nemen. In de loop van het voorjaar zal dan duidelijk zijn wie het project gaat uitvoeren. Dank gaat uit naar Jacco van der Vegte (RGD) en Cor Vos (Projectteam Defensiemusea) voor hun inspanningen om ook deze stap in het project weer volgens planning te kunnen zetten, als opmaat naar de opening van het nieuwe museum in 2014. Vrijwilligers Wanneer het winnende consortium eenmaal bekend is, start de uitwerking van de plannen. Mogelijk kan dan nog in de loop van het najaar van 2012 de bouw van het museum beginnen. Ook de uitwerking van de nieuwe exposities wordt dan ter hand genomen alsook de inrichting van de per sonele organisatie van het museum. In dat laatste verband komt dan ook de inzet van de vrijwilli gers aan de orde. Vooralsnog gaan we uit van een vrijwilligersbestand van circa 100 personen. Het vrijwilligersbestand van het MLM kan daarvoor een goede basis bieden, maar het zal niet voldoende zijn. Er zullen zeker enkele tientallen nieuwe vrijwilligers moeten worden geworven. Met onder meer onze huidige vrijwilligers denken we na over de manier waarop dit het beste kan worden aange pakt. Belangrijk aandachtspunt daarbij is ook de vraag hoe vrijwilligers betrokken te houden vanaf het moment dat het MLM al dicht is en het nieuwe museum nog niet open. 100 jaar Militaire Luchtvaart Heel 2012 zal het MLM normaal open zijn. De slui ting van het museum zal pas in het najaar van 2013 plaats vinden na de viering van 100 jaar Militaire Luchtvaart. Vanuit het Commando Luchtstrijdkrach ten in Breda wordt al enige tijd aan een gevarieerd programma gewerkt om op passende wijze stil te staan bij het feit dat het in 2013 precies 100 jaar geleden is dat met de oprichting van de Luchtvaar taf- deeling de basis werd gelegd voor de huidige lucht macht. Het MLM zal in het kader van dit programma nog in 2012 een tentoonstelling openen over 100 jaar Militaire Luchtvaart in ons land. Geen gemak kelijke opgave gelet op de grote werkdruk die het nieuwe museum met zich meebrengt! Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM 4- 4

Spinner | 2012 | | pagina 6