AVIATIKUM IN TEKEN VAN REGIONALE LUCHTVAART 'UITGEVLOGEN' Loe M M Baltussen Bij de ingang van het Aviatikum aan de Ferdinand Graf von Zeppelin Strafe in Wiener- Neustadt staat deze Diamond DA-20 Katana op een onopvallende sokkel Wiener-Neustadt is in de wereld van de luchtvaart niet onbekend. Maar de meesten zullen niet precies weten waarom. Of misschien toch? Motorzweefvliegers onder ons die wel eens een Dimona hebben gevlogen, weten misschien dat die werd gebouwd bij Hoffman op het vliegveld van Wiener-Neustadt. Nu Hoffman er niet meer is, heeft Diamond Aviation aldaar alle gebouwen en hangars overgenomen en zelfs nog een aantal Dimona's gebouwd. Nu is Diamond Aviation overal ter wereld bekend van haar snelle, luxueuze sportvliegtuigen. als de Katana, Diamond Star. Op de rolbaan buiten staan tientallen Katana's, Diamond Stars, Twin- en Super Stars van Diamond. Wiener-Neustadt is dus alom bekend, zou je zo zeggen. Maar niet heus. 'In Oostenrijk is het thema luchtvaart niet bijster populair', vertelt mij Mag. Claudia Cunia,1 de direc trice van het Flugmuseum Aviatikum dat pal naast Diamond Aviation is te vinden. Op een onopval lende sokkel staat een DA-42 Katana als blikvanger voor de deur. In 1999 is het precies 90 jaar geleden geweest dat op het vliegterrein Wiener-Neustadt de eerste hangar en de eerste werkplaatsen van de Wiener- Neustadt Flugzeugwerke zijn gebouwd. Het jubi leum is de directe aanleiding voor initiatiefnemer Toni Kahlenbacher om in stad, Wiener-Neustadt, en 24

Spinner | 2012 | | pagina 26