geweest van verschillende wereldvliegrecords, waaronder een duurvlucht voor tweezitters van 40ul8' samen met Josef Führinger in een Musger MG-9. Nadat dit record op 50ul5' was gebracht, heeft Kahlbacher in juni 1939 nog geprobeerd dat record te breken. Maar die poging moest hij na 48u38' opgeven omdat de wind afnam,2 nog niet is verbroken. En dat zal ook nooit meer gebeuren omdat nachtvluchten van zweefvliegtuigen bij wetgeving verboden zijn. Kahlbacher heeft sinds zijn jonge jaren als de luchtvaart overal in opkomst is, luchtvaartmemorabilia verzameld. Die hobby is uitgegroeid tot een collectie die de moeite waard is om publiekelijk ten toon te stellen. En dat is dan ook gebeurd met de opzet van het Flugmuseum. Luchtwaardig Het Aviatikum biedt de bezoeker een schitterend uitzicht over het vliegveld. Nu is dat in meer luchtvaartmusea wel het geval, maar je ziet elders telkens weer een verbetering van dit concept. In het Flugmuseum loopje langs en tussen de vliegtuigen door. Je kunt je in de museumhangar vrijelijk bewegen en dat alleen al geeft je een ruim telijk gevoel. Er hangen vliegtuigen aan de metalen dakspanten en er staan er gewoon op de grond. Dankzij dat ruimtelijke uitzicht over het veld heb ben de vliegtuigen in de expositie als het ware hun eigen dimensie - de lucht - weer teruggekregen. Verschillende vliegtuigen zijn luchtwaardig. Ze rol len bij tijd en wijle door de geopende grote glazen hangardeuren van het museum het vliegterrein op waarna ze het luchtruim kiezen. Van de twee wereldwijd nog bestaande originele Etrich Taube's, is de Taube in het Aviatikum de enige die nog vliegwaardig is. Het vliegtuig dateert uit 1912 en is destijds na een ongeval weer volledig gerepareerd. Daarbij is gebruik gemaakt van oude technieken In hetAviatikum is een fraaie motorlijn opgesteld. Vooraan links een Junkers Jumo 213-El van een Focke-WulfFw.190, daarnaast een Argus As.411-Bl van een Focke-Wulf Fw.189. 26

Spinner | 2012 | | pagina 28