NtV Collectie Agenda Mu s eu mt Tweede Paasdag (9 april) Hemelvaartsdag (17 mei), Tweede Pinksterdag 28 mei) theatervoorstellingen verzorgd door Pandemonia Science Theater. Nationaal Museum Weekend In het weekend van 14 en 15 april 2012 vond het Nationaal Museum Weekend plaats. Zoals ieder jaar stelde het Militaire Luchtvaart Museum dan zijn depots en werkplaatsen open voor het publiek. Dit jaar werd de bezoekers ook een bustour over de voormalige vliegbasis aangeboden. Naast het depot van het MLM was tijdens dit weekend ook het depot van het Legermuseum voor bezoekers toegankelijk. In een van de shelters werd daarnaast nog een theaterprogramma rond de F-16 aangeboden. Open Cockpit Zondagen: 22 april en 24 juni. Jubileumexpositie '100 jaar Militaire Luchtvaart': vanaf don derdag 13 september op het buitenterrein van het MLM (nadere informatie in volgende Spinner). Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Militaire Luchtvaart Museum 4- Aanwinsten Onlangs ontving het MLM een doos verzameling documenten van luchtmachtvlieger G.P.A. van Harten (f). Tot de schenking behoort onder meer een album met foto-opnamen die betrekking hebben op de Operatie High Flight (1969). Tijdens deze bijzondere operatie werden de voor de KLu aangekochte NF-5's in groepjes vanuit Canada, via Goose Bay, Groenland, IJsland en Schotland naar Vliegbasis Twenthe overgevlogen. De foto's geven een mooi impressie van de omstandigheden waar onder de operatie plaats vond. Onderhoud collectie De Lockheed L-12A van het MLM is in november jongstleden bij QAPS in Lelystad van een nieuwe verflaag voorzien. Het toestel heeft daar ook weer de originele registratie L2-38 gekregen, die het in de oorlogsjaren bij de Royal Netherlands Military Flying School in Jackson (Mississippi) voerde. De L-12A is na de verfbeurt vanuit Lelystad afgele verd op het Museumkwartier op de voormalige Vliegbasis Soesterberg. Sanering collectie voor het nieuwe museum wordt de collectie van het MLM grondig gesaneerd. Dat houdt onder meer in dat toestellen, waarvan we meer dere exemplaren bezitten, worden afgevoerd naar an dere musea, dan wel worden verschroot. Een van de overtol lige Starfighters zal naar alle waarschijnlijkheid binnenkort te zien zijn in het Alberta Aviation Museum in Edmonton Canada. heater De Lockheed 12A in zijn nieuwe (oorspronkelijke) beschildering. 3

Spinner | 2012 | | pagina 5