Problemen met de accepgirokaart JAARLIJKSE VRIENDENDAG 31 maart 2012 De jaarlijkse vriendendag op 31 maart in het MLM is succesvol verlopen. Helaas kon onze voorzitter wegens ziekte hier niet aan deelnemen. Het laat zich aanzien dat zijn her stel nog enige tijd in beslag zal nemen. Wij wensen hem hierbij veel voorspoed toe. Zijn taken worden waargenomen door de vice-voorzitter. Tijdens de bijeenkomst werd de gebruikelijke informatie gegeven over de projecten, het museum en de ontwikkelingen voor de opzet van het nieuwe Nationaal Militair Museum. In het kader van het nieuw te bouwen Museum is de vrienden de gelegenheid gegeven om in discussie-vorm hun ideeën en meningen kenbaar te maken over de toekomst van Stichting Vrienden van het MLM, in het bijzonder in relatie met de Stichting Vrienden van het Legermuseum. De me ningen van de diverse aanwezigen geven een goede indruk hoe er over wordt gedacht. Voor de verdere besluitvorming is deze discussie voor het bestuur een waardevolle bijdrage. Rein Zeijlemaker, vice-voorzitter Een aantal Vrienden kreeg dit jaar te maken met problemen met de acceptgirokaart. Nadat deze was ingestuurd naar de bank, werd deze terugontvangen met daarop het stempel 'Ongeldig' of anderszins. Daarbij een briefje van de bank, met daarop aangekruist de tekst: 'de accept girokaart die u heeft ingestuurd geen geldige acceptgiro meer is sinds 01-04-2007. De verzender van de acceptgiro is hiervan op de hoogte. Wij raden u aan om contact op te nemen met het betreffende bedrijf of instelling voor een correcte acceptgiro of alternatief.' Het was ons niet bekend dat dit type acceptgiro niet meer werd ondersteund. Hij is door ons ook in de jaren 2008 t/m 2011 gebruikt, zonder proble men. De laatste acceptgiro's zijn pas vorig jaar gedrukt en de drukker heeft daarbij geen opmer kingen gemaakt over de geldigheid. Het is dus heel vervelend voor de Vrienden die graag op deze wijze hun bijdrage wilden overmaken. Gelukkig worden de meeste betalingen tegenwoor dig door middel van internet bankieren gedaan, zo dat we een groot deel inmiddels hebben ontvangen. Mocht u alsnog uw bijdrage willen overmaken en u maakt geen gebruik van internet, dan kan dat door middel van een gewone overschrijving naar rekening 46987 ten name van St. Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum te Haastrecht. Graag zien wij daarbij uw Vriendennummer vermeld. De minimale bijdrage bedraagt 20,00 (onder de 18 jaar 10,00), maar uiteraard staat het u vrij een hoger bedrag over te maken. Door verschillende Vrienden is een bedrag van 15,00 overgemaakt. Dit doet vrezen dat bij het printen van de gegevens op de acceptgiro het oude bedrag op sommige acceptgiro's niet goed is weg gewerkt en vervangen door het bedrag van 20,00. Gezien de kosten die wij moeten maken, voor met name de Spinner, is een jaarlijkse bijdrage van 20,00 noodzakelijk. Wij verzoeken diegenen, die een lager bedrag heb ben overgemaakt, dit alsnog aan te vullen. Hans Berfelo 4

Spinner | 2012 | | pagina 6