Grumman Tracker. History, Camouflage and Markings Grumman 'Tracker 27 Resumerend, veel van de historische teksten en gegevens zijn letterlijk overgenomen uit het 80-er jaren boek van Van Gent, dat niet altijd geheel correct was. Een uitgebreid aantal verhalen van vlie gers maakt het zeer lezenswaard, maar de kracht van het boek moet toch komen van de vele foto's, dit keer de meeste in kleur. Alleen hadden veel foto's wat beter behandeld kunnen worden en van een aantal zijn zeker betere exemplaren op de markt. Kortom voor de Starfighter liefhebber, en dat zijn er nog vele, een boek om te hebben. En dat niet alleen, het vertelt iets over een helaas afgesloten tijdperk, dus ook een must voor diegenen die in de KLu geïn teresseerd zijn. De Starfighter. De geschiedenis van de Starfighter in Nederland kost 44,00 excl. verzendkosten bij de uitgever, maar het boek is ook verkrijgbaar in de museumshop 'De Brik' en o.a. bij de Luchtvaart Hobby Shop, Aalsmeerderbrug en Flash Aviation Shop Eindhoven. Tim van Kampen, Luuk Boerman, Grumman Tracker. In dienst bij de Marine Luchtvaart Dienst. History, Ca mouflage and Markings. Samengesteld, geproduceerd en uitgegeven door Luuk Boerman Dutch Profile. ISBN 978-94-90092 00-9. 48 pagina's inclusief omslag op A4-formaat. De cover is voorzien van een foto en enkele tekeningen in kleur, verder heeft het boek 98 foto's merendeels in kleur en 16 zij- en bovenaanzichten in kleur. De tekst is geschreven in het Nederlands (eerste helft van het boek) en in het Engels (tweede gedeelte). Het 14e deel in de serie Dutch Profile heeft de Grumman (C)S-2A Tracker waarmee de Marine Luchtvaart Dienst in de jaren 1960 - 1975 heeft gevlogen, als onderwerp. In het boek wordt de ontstaansgeschiedenis van de Tracker verteld, waarna overgegaan wordt op 'Nederland ontvangt de Tracker'. Praktisch tege lijkertijd worden 28 Amerikaanse en 17 Canadese Trackers ontvangen en verdeeld over maar liefst vijf squadrons. De Canadese gingen rechtstreeks naar de Nederlandse Antillen. Na de ontvangst van het toestel in Nederland wordt het gebruik bij de verschillende squadrons en de bijzonderheden daarbij besproken. Het komt er in de praktijk op neer dat de wetenswaardigheden van de squadrons parallel lopen met de vaarten van de Karel Doorman. Het vliegen met de Tracker op de Antillen wordt kort besproken. Na het reguliere vliegen, worden de ongevallen beschreven waarbij Trackers betrokken waren. Enkelen werden gerepareerd, anderen werden afge schreven, waarbij helaas enkele bemanningsleden omkwamen. Het boek besluit met een overzicht van alle Trackers en hun lot. Luuk Boerman staat weer garant voor die prachtige zij- en bovenaanzichten in kleur, waarbij enkele (voor mij) onbekende details werden geopenbaard. In dienst bij de Marine Luchtvaart Dienst In service of the RNeth. Naval Air Service

Spinner | 2012 | | pagina 29