Martin Mariner Grandpa's War 28 Voor de modelbouwer wordt volstaan met een opsomming van de verkrijgbare modellen. De vele kleurenfoto's waren door een eenvoudige bewer king beter tot hun recht gekomen. Grumman Tracker. In dienst bij de Marine Luchtvaart Dienst. History, Camouflage and Markings. Kost 17,50 (inclusief verzendkosten). Bestellen door het bedrag over te maken op rekening 3127421 Nico Braas en Srecko Bradic, Warplane No.01: Martin Mariner. Uitgegeven door Violaero. ISBN 978-90-8616-161-4. 48 pagina's, softcover 66 foto's, waarvan vele in kleur. Vele zijaanzichten in kleur en en zwart-wit. In een nieuwe serie, 'Warplane' van uitgeverij Vio laero, is het eerste deel verschenen over de Martin Mariner. Twee andere delen worden aangekondigd: Hawker Hunter en Messerschmitt Bf 109G/K. Dit deel over de Martin Mariner vertelt voorna melijk de ontwikkelingsgeschiedenis van alle verschillende sub-typen van de Mariner, met vele tekeningen en technische specifikaties. Een aantal wapenfeiten worden genoemd, meestal het tot zinken brengen van een onderzeeër, waarna in het kort de levensloop van de Mariner na de tweede WO wordt verteld, ook bij de verschillende landen die de Mariner in dienst namen. Hieronder ook Neder land, dat echter maar summier wordt behandeld. Het lijkt of de uitgever mondiale ambities heeft met het uitbrengen van dit boek, de tekst is Engels en het Nederlandse aandeel had veel groter kunnen zijn voor de thuismarkt. De tekst is gering, het boek moet het hebben van de vele foto's en goede tekeningen. Jack W. Singer, DFC, Grandpa's War in Bomber Com mand (ISBN 978-0-9868803-0-8) Jack W. Singer, geboren en getogen in Toronto ging of 89.27.10.551 t.n.v. L.H. Boerman, Zwammerdam, met vermelding boek of decal. E-mail: info@dutchprofile.nl; www.dutchprofile.nl. Maar uiteraard is het boek ook verkrijgbaar bij de museumshop 'De Brik' en o.a. bij de Luchtvaart Hobby Shop, Aalsmeerderbrug en Flash Aviation Shop Eindhoven. Hans Berfelo Het boek Warplane No.01: Martin Mariner kost 12,95 excl. verzendkosten bij de uitgever, maar het boek is ook verkrijgbaar in de museumshop 'De Brik' en o.a. bij de Luchtvaart Hobby Shop, Aalsmeerderbrug en Flash Aviation Shop Eindhoven. Hans Berfelo bij de RCAF in juni 1942, bijna 20 jaar oud, en werd in Canada opgeleid tot bommenrichter binnen het Luchtvaart Opleidingen Plan van het Britse Gemenebest. Hij liet familie en verloofde achter en

Spinner | 2012 | | pagina 30