NOTITIE e*Bm uit het i L Ut, Werken aan de toekomst Contract nieuwe museum getekend Terugblik Nationaal Museumweekend 2012 1 De realisatie van het Nationaal Militair Museum komt steeds dichterbij. Op 8 mei werd op de Prinses Julianakazerne in Den Haag het contract onderte kend met projectontwikkelaar Heijmans N.V., die aan het einde van de dialoogfase als winnaar uit de bus is gekomen. Heijmans realiseert het ontwerp, de bouw, museale inrichting en financiering van het gebouw. Het consortium gaat het museum de komende 25 jaar onderhouden en samen met de nog op te richten Stichting Defensiemusea exploiteren. Het museum, inclusief ateliers en depots, beslaat een totale oppervlakte van 30.000 m2. Het terrein is met 45 hectare nog eens 15 keer zo groot. Hier is onder meer ruimte voor evenementen. Onderdeel van het project is ook de herontwikkeling van het stiltege- bied rond het luchtmachtmonument uit 1923. In de nieuwbouw worden, zoals bekend, de collec ties van het Legermuseum in Delft en het Militaire Luchtvaart Museum samengebracht. De bouw van het museum begint volgens plan nog vóór het einde van dit jaar. De opening zal plaats vinden in het najaar van 2014. Met de tekening van het contract is een belang rijke mijlpaal in het project bereikt. Directie en personeel van het MLM zijn enthousiast over het ontwerp dat gekozen is. Eind juni werden de vrij willigers van het museum geïnformeerd over de plannen. De vrienden ontvangen een uitnodiging CO «5? om tijdens een speciale informatiebijeenkomst in de eerste helft van september kennis te komen nemen van de plannen. Tijdens het jaarlijkse Nationaal Museumweekend op zaterdag 14 en zondag 15 april werkte het MLM nauw samen met het projectbureau Vliegbasis Soes- terberg en het Legermuseum. Ruim 6.000 bezoekers vonden de weg naar het MLM om de werkplaatsen op het Kamp van Zeist te bezoeken en vervolgens ook de tijdelijke depots van MLM en Legermuseum in het Museumkwartier, op de voormalige Vlieg- Tijdens het Nationaal Museumweekend speelde Pandemonia Science Theater op locatie in een van de shelters.

Spinner | 2012 | | pagina 3