9 Ja - ik ben erbij, maar het woordje immediately zint mij niet want dit betekent hoogst waarschijnlijk dat er schepen zijn gesignaleerd die tot zinken moeten worden gebracht. Dat betekent low level shipping, de gevaarlijkste operatie. Je zegt gedag tegen je vriendjes die niet hoeven te gaan. Zij wensen jou op hun beurt het beste toe. Naar de tent om de spullen te pakken voor de missie. Zwijgzaam naar het onbekende Met de spanning en de adrenaline voor de komende missie en hopende op een veilige terugkomst Gereed voor vertrek Schone sokken en ondergoed - dan de vliegoverall - sjaal - vlieglaarzen aan - zakdoek - sigaretten - een pakje kauwgom - vechtpetje op. Controleren dat je geen onnodige papieren of spul len meeneemt voor het geval je in handen van de vijand valt. Dan de gordel met een volle veldfles - patronentas - je cal.45 pistool rechts aan de gordel - je US Marines mes links aan de gordel - de May West, de opblaasba re reddingsgordel - en dan de draagtas met Survival Kit compleet met wurgtouw als je de kans krijgt een Jap van achter aan te vallen. Daar sta je dan, klaar voor vertrek Daar gaan we dan naar de Operations Room. Ondertussen hebben de technici op de Strip - line - opdracht gekregen een aantal vliegtuigen gereed te maken, te tanken, te bewapenen, de bommen aan te slepen en ze op te takelen in het vliegtuig Na de briefing lopen we naar de open vrachtwa gens. Er wordt niet veel gesproken. Iedereen zal zo zijn eigen gedachten hebben over wat er komen gaat. Mij zal niets overkomendat is de basis van onze gedachten. Over hobbelige zandwegen naar de anderhalve kilometer verderop gelegen Strip waar onze kisten, de B-25 Mitchell's klaar staan in z.g. penns, dat zijn scherfvrije standplaatsen.. Als we bij ons vliegtuig aankomen staat de crew- chief al op ons te wachten. Henk van Veelen, onze captain gaat direct met hem het vliegtuig doornemen, Koos van der Ent, onze co-piloot kruipt meteen in de cockpit om de instru menten te testen, Piet Mulder, onze navigator/bom- menrichter kruipt in de neus om zijn apparatuur te testen, Vas Pias, koepelluchtschutter, de Australiër Johnny Marks, staartschutter en ik, telegrafist- -luchtschutter kruipen in het vliegtuig om resp.

Spinner | 2012 | | pagina 11