m Eén van die vliegvelden het is het vliegveld op het eiland Langgoer. Dit vliegveld heeft een capaciteit van 18 bommen werpers en 40 jachtvliegtuigen. En is zwaar verde digd met luchtafweergeschut. Een geduchte vijand En als je de Bandits zo op je af ziet vliegen dan zul je een hard gevecht moeten leveren om Batchelor terug te zien. Maar kennelijk zijn we er toch in geslaagd onge merkt er langs te vliegen en gaan wij door naar het noorden, naar de KAI eilanden, waar de schepen zijn gesignaleerd. En ja hoor, daar klinkt de stem van onze eerste bestuurder Captain to crew.....Fox Tare Dog and Sugar Baker sighted....2 o'clock leveldistance 7 milesmake ready for actionout!! Japans vliegveld te Langgoer We gaan formatie veranderen en vliegen in line. Om straks te splitsen en per twee vliegtuigen één schip aan te vallen. Maar ook de vijand heeft ons in de gaten want duidelijk is te zien dat ze in cirkels beginnen te varen om maar niet dwars op onze aanvalskoers te komen. Wij vallen de Suger Baker aan met de middagzon in de rug. 2x9, dat is 18 Cal.50 mitrailleurs schieten op het schip en de vuurbundel is dodelijk. Maar ook de vijand schiet terug met lichtspoor mu nitie en de begeleidende korvet schiet met 20 mm luchtdoelkanonnen en dat is geen kattenpis. Dan stoppen wij met schieten want onze nr. 1 zou dan in onze vuurbundel komen. Maar tevens gaat ons bomluik open. Bombs away!!!. De bom raakt het water en ketst omhoog om met dezelfde snelheid als het vliegtuig in het schip te gaan. Dat noemen we skip-bombing. De bom heeft 2 minuten vertraging zodat de vlieg tuigen veilig over het schip kunnen vliegen en in een scherpe linker bocht weg kunnen vliegen. Lage aanval op Japanse schepen Ook het tweede schip werd door de andere twee van onze patrouille tot zinken gebracht evenals de korvet. Ik heb u met dit verhaal een inzicht gegeven in het 18e Squadron NEI, inclusief een korte beschrijving

Spinner | 2012 | | pagina 13