nog één verhaaltje dan In dienst van hun naaste 26 Exercise Cupola. Aan de oefening deden Britse, Amerikaanse, Franse, Belgische en Nederlandse luchtstrijdkrachten deel, waarbij het de bedoeling was de luchtverdedigingssystemen van de diverse landen te testen. Op Twenthe werden de Meteor Mk.4's van No.74, No.257 en No.263 Squadron RAF gestationeerd. Van Nederlandse zijde deed het op Twenthe gestationeerde 323 Squadron met Meteor Mk.4 en het speciaal voor deze oefening opnieuw opgerichte 322 Squadron met de Spitfire Mk.9 aan de oefening deel. De basis van deze publicatie wordt gevormd door een fotoboek dat in 1950 door de commandant van de vliegbasis Twenthe werd aangeboden aan de commandant Luchtverdediging. De publicatie is dan ook een fotoboek geworden met naast de inleiding, foto-onderschriften in het Nederlands en het Engels. Het boekje kan van twee kanten worden gelezen: vanuit de 'Nederlandse' kant, 35 pagina's met voornamelijk foto's van Nederlandse onderwerpen, en vanuit de 'Engelse' kant, 17 pagina's met foto's van voornamelijk Engelse onderwerpen. Het boekje geeft een prachtig beeld van de vliegbasis Twenthe aan het begin van de vijftiger jaren en geeft heel mooi de sfeer weer die heerste in de luchtmacht van die tijd! Oefening 'Cupola' is verkrijgbaar door overmaking van 15,95 (incl. verzendkosten) op rekening 89.27.10.551 of 3127421 t.n.v. L.H. Boerman, Zwammerdam en uiteraard ook in de museumwinkel 'De Brik'. Daarnaast is het boekje verkrijgbaar bij o.a. de Luchtvaart Hobby Shop, Flash Aviation en Traditiekamer De Kooy. Hans Berfelo Jan Algera (samenst.), nog één verhaaltje dan Uitgegeven door Martin Leeuwis Publicaties, Vlijmen. ISBN 978-94 90008-10-9. Softcover, 222 pagina's, 87 illustraties in zwart/wit. In de bekende serie Luchtvaarthumor van Martin Leeuwis verscheen deze keer een boek vol luchtvaartverhalen. De initiatiefnemer en samensteller van dit boek, Jan Algera, was vele jaren commentator bij KLu open dagen en andere luchtvaartevenementen. Een eenendertig tal schrijvers schreven zo'n 190 verhaaltjes, die allen het lezen waard zijn vanwege humor, spanning of onverwachte wending. Door de grote variatie van onderwerpen, straaljagers, helicopters, sportvliegers, zweefvliegers, bemanningen in de civiele luchtvaart en passagiers, lezen deze korte verhaaltjes heel gemakkelijk weg. Het boek hoeft niet in een keer uit, maar het vergt toch wel de nodige sterkte om je ervan los te maken. De foto's en tekeningen verduidelijken vaak het verhaal. nog één verhaaltje dan... kost 14,95 en is verkrijgbaar in de boekhandel of te bestellen bij Martin Leeuwis Publications, Postbus 192, 5250 AD Vlijmen. Daarnaast kan het rechtstreeks worden besteld op www.luchtvaartverhalen.nl (via de website betaalt u geen verzendkosten). Ook is het boek verkrijgbaar in de museumwinkel 'De Brik'. Hans Berfelo Bart M. Rijnhout, In dienst van hun naaste. Hulp aan Amerikaanse piloten in de Tweede wereldoorlog. Uitgegeven door Lanasta, Emmen. ISBN 978-90-8616 139-3. Het boek is gebonden, 22 x 28 cm, heeft 208 stevige pagina's in een hard-cover Het boek is rijk geïllustreerd, deels in kleur. Het boek "In dienst van hun naaste..." is gebaseerd op het verhaal van twee pilotenhelpers. De eerste - Joke Folmer - is een vrouw die nog geen twintig jaar oud, tijdens de oorlogsjaren maar liefst 320 geallieerde luchtmachtmensen en krijgsgevangenen op de 'pilotenlijn' hielp. Ze was een koerierster die haar inlichtingen over "nou «ft vKfMMLtX ■Mlul M

Spinner | 2012 | | pagina 28