Voorzitter treedt af T I T I N§^4 Notities uit het Museum Expositie 'Van Pioniers tot Professionals' geopend door Minister Hillen In de Spinner van april heeft u reeds kunnen lezen dat de voorzitter van onze stichting, Generaal Majoor b.d. Erik Oliemans, wegens ziekte zijn functie voorlopig niet kon uitvoeren. Langzaam maar gestaag gaat zijn gezondheid vooruit. Het gaat volgens hem echter veel te langzaam waardoor hij zich niet in staat acht binnen afzienbare tijd de werkzaamheden van voorzitter te hervatten. Tot zijn grote spijt voelt hij zich genoodzaakt af te treden. Uiteraard respecteert het bestuur dit besluit maar niet zonder te zeggen dat dit wordt betreurd. De stichting neemt afscheid van een betrokken leider die voortvarend bezig was de route richting het nieuwe museum voor onze stichting uit te zetten. Helaas heeft hij dit werk niet kunnen voltooien. Mede namens het bestuur en de vrienden wens ik Erik veel sterkte en voorspoed bij het herstel van zijn gezondheid. Rein Zeijlemaker Vice voorzitter Het MLM blikt met de expositie aan de hand van persoonlijke verhalen terug op de inzet en beteke nis van de Koninklijke Luchtmacht en zijn voorgan gers sinds 1913 en besteedt daarbij ook aandacht aan de rol van de Marineluchtvaartdienst en de Militaire Luchtvaart in het voormalige Nederlands- Indië (ML-KNIL). «De militaire luchtvaart is onmisbaar geworden», zei minister Hillen bij de opening. «Onmisbaar bij de verdediging van Nederland, bij de verdedi ging van het NAVO-grondgebied en onmisbaar bij militaire operaties die de internationale rechtsorde handhaven. Het had nooit zover kunnen komen zon der het optimisme, de moed, én het doorzettingsver mogen van de pioniers van onze luchtmacht." Begunstigd door prachtig weer en onder grote belangstelling opende Minister van Defensie Hans Hillen op maandag 27 augustus op het feestelijk ingerichte buitenterrein van het MLM de expositie "Van Pioniers tot Professionals". Deze tentoonstel ling in de open lucht vormt de opmaat naar de viering van 100 jaar Militaire Luchtvaart in ons land in 2013. De opening van de tentoonstelling 'Van Pioniers tot Professionals' door minister Hillen.

Spinner | 2012 | | pagina 3