Werken aan de toekomst Sloop hangar s in Museumkwartier begonnen Informatieavond over nieuwe museum in Officierscasino goed bezocht Informatiemiddag voor Vrienden MLM: 27 oktober Terugblik Geslaagde themarondlei dingen capitulatie Japan 2 Na de openingshandeling vond er een Fly Past plaats van historische vliegtuigen van de Stichting KLu Historische Vlucht en maakte Minister Hillen met Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant- Generaal Sander Schnitger een rondgang door de expositie. Minister Hillen en Commandant Luchtstrijdkrachten tijdens de opening van de tentoonstelling 'Van Pioniers tot Professionals1. Van Pioniers tot Professionals" is te bezichtigen tot de sluiting van het museum in het najaar van 2013. Bij de expositie is ook een boek verschenen. Voor het Nationaal Militair Museum is vanuit het Projectteam Defensiemusea en de beide betrokken musea een nieuw concept ontwikkeld. Dit is door NMM Company vertaald in een 'daglichtmuseum', waarin de grote objecten een plaats krijgen, en een zogenaamde 'black box' waarin de krijgsmacht- brede expositie wordt opgenomen. Het geheel krijgt vorm in een aantrekkelijk groot museumge bouw waarop een toren van 33 meter zal worden geplaatst. Om de bouw van dit museum mogelijk te maken zullen de hangars in het Museumkwartier groten deels worden gesloopt. Bij het schrijven van deze "Notities" was daarmee al een begin gemaakt (zie foto's). De sloop van het museumkwartier. foto: Michel den Hollander Op 10 september vond in het Officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg voor inwoners van Soest en Zeist een informatieavond plaats over het nieuwe museum. Namens NMM Company bv voerde landschapsarchitect Hank van Tilborg het woord. Hij lichtte de landschappelijke setting van het nieuwe museum toe, maar ook de filosofie ach ter gebouw en inrichting. Ook werd aandacht be steed aan de herontwikkeling van dat deel van de Vliegbasis Soesterberg dat in 2009 is overgedragen aan de Provincie Utrecht. Joke Kleijweg, namens de provincie projectleider Vliegbasis Soesterberg, liet de plannen de revue passeren die hier worden gerealiseerd. Na de inleidingen was er gelegenheid tot vragen stellen. Daarvan werd op grote schaal gebruik gemaakt. Voor de vrienden van het museum zal op zaterdag 27 oktober om 13.30 uur een speciale bijeenkomst worden gehouden, waarop de plannen voor het Na tionaal Militair Museum zullen worden toegelicht. Wij rekenen op grote belangstelling. Op 15 augustus stond het MLM op bijzondere wijze stil bij de Japanse capitulatie in 1945, die het einde betekende van de Tweede Wereldoorlog in voorma lig Nederlands-Indië. Het museum organiseerde op deze dag speciale thema-rondleidingen, die werden verzorgd door de inmiddels 91-jarige Luitenant kolonel b.d. Otto Ward. Otto heeft verschillende publicaties over de geschiedenis van de Militaire

Spinner | 2012 | | pagina 4