te Iftar viering Defensie in MLM MLM bij' huldiging astronaut André Kuipers fiV Vooruitblik Open Cockpit Zondagen: 30 september en 25 november Modelbouw Manifestatie: 14 oktober, 16 t/m 19 oktober en 21 oktober 2012 3 Luchtvaart van het KNIL in de periode 1942-1950 op zijn naam staan en was destijds zelf met het legendarische 18 Squadron vanuit Australië betrok ken bij de strijd tegen Japan. Bij de rondgang door de Snijdershal wist hij rijkelijk te putten uit zijn persoonlijke herinneringen, waardoor intensiteit en spanning tijdens de vluchten van het 18 Squa dron heel nabij kwamen. Dat maakte grote indruk op de bezoekers die op deze dag speciaal voor de rondleidingen naar het museum waren gekomen. Graag danken wij Otto voor zijn zeer gewaardeerde medewerking. Otto Ward toont tijdens de rondleiding de foto waarop de Japanse vlag werd buitgemaakt, die achter hem in de vitrine ligt. foto: Gerben Tornij Eveneens op 15 augustus bood het MLM, namens het Commando Luchtstrijdkrachten, in de Ir. Vreeburghal het platform voor de Defensie IFTAR- viering 2012. Met de term "Iftar" wordt de maaltijd aangeduid waarmee tijdens de Ramadan het vasten na zonsondergang wordt verbroken. Sinds 2006 vindt jaarlijks een Iftar-maaltijd plaats voor belangstellende Defensiemedewerkers. Doel is het kweken van wederzijds begrip voor elkaars (a) religieuze achtergrond door op een ongedwongen wijze met elkaar contact te hebben. Naar buiten toe toont Defensie hiermee een organisatie te zijn, die open staat voor mensen met verschillende achtergronden voor wat betreft herkomst, religie of levensstijl. Dit jaar namen 140 Defensiemedewerkers deel aan de maaltijd. Hoofd Dienst Islamitische Geestelijke Verzorging, Kolonel A. Eddaoudi en Plaatsvervan gend Commandant Luchtstrijdkrachten Generaal- Majoor Tieland traden in het MLM op als gastheren. Ton Tieland benadrukte in een toespraak de meer waarde van allochtone Nederlandse militairen bij de voorbereiding van en tijdens uitzendingen naar landen met een voor velen onbekende cultuur. Vaak treden zij dan op in de rol van cultureel adviseur of tolk. De IFTAR viering van Defensie in het MLM. Op 30 augustus werd André Kuipers op de Konin gin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk gehul digd in het verband met het volbrengen van zijn ruimtereis. Koninklijke Marine en Koninklijke Luchtmacht waren daarbij nauw betrokken. Dui zenden mensen, onder wie prins Willem-Alexander en premier Mark Rutte, bereidden de astronaut een geweldige ontvangst. André Kuipers woonde van eind december tot begin juli in het internationale ruimtestation ISS. Het was zijn tweede ruimtereis. In 2004 verbleef hij ook al anderhalve week in het ISS. In het kader van de huldiging van André Kuipers vond er nabij de vuurtoren in Noordwijk een grote Air Space markt plaats. Ook het MLM nam daar aan deel en trok met zijn stand, zoals altijd, veel belangstelling. In 2012 stelt het Militaire Luchtvaart Museum op vijf zondagen, verdeeld over het jaar, enkele cockpits van vliegtuigen en helikopters open voor het publiek. De vierde Open Cockpit Zondag is net achter de rug, op 25 november wordt de vijfde en laatste over 2012 georganiseerd. In de herfstvakantie vindt weer de traditionele Modelbouw Manifestatie plaats. Een must voor alle modelbouwliefhebbers! Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM

Spinner | 2012 | | pagina 5