Het project Fokker C.X eind 2012.... geen tijd om uit te blazen IMO Ton de Vries 15 Er is in het afgelopen jaar erg veel gebeurd, te veel om op te noemen, laat staan te beschrij ven, althans in één enkel artikel in de Spin ner. Daarom beperk ik mijn verhaal en verwijs naar de webpage, waar een korte terugblik is te vinden, en een beschrijving die geregeld wordt geactuali seerd. (http://www.militaireluchtvaartmuseum.nl/ arachna/nederland/98//collectie/restauratieprojec- ten/fokker c x). Overigens heeft Hans Berfelo tijdens de Vrienden dag op 31 maart 2012 verslag gedaan over het eerste kwartaal. De webpage van 3 oktober 2012 blijft nog even ongewijzigd. Hier volgt de beschrijving van de activiteiten en ontwikkelingen vanaf eind september. Stroomlijnkappen schokbreker-achterstijl Oktober. De vulpijp voor de benzinetank is in bewerking volgens een ontwerp, dat is aangepast aan wijzigingen die in 1939 zijn doorgevoerd, maar pas medio 2012 voldoende duidelijk zijn geworden (Van den Bos). Dummy radio, bommenafwerpkast en richting aanwijzers zijn verbeterd (Frans Kerstens) en weer beschikbaar voor inbouw. Stroomlijnkappen voor de verbinding schokbreker/ achterstijl zijn gereed (van der Ham). Voorzieningen om de C.X te kunnen laten ophangen in het NMM zijn voorlopig bepaald: er zijn meer oplossingen denkbaar. Het vervolg wacht op nadere gegevens uit de NMM Company BV, die voor de voorzieningen buiten het vliegtuig verantwoordelijk is. De bovenvleugel naar ATN De 10 deksels voor de controleluiken in de boven- vleugel zijn voorzien van grendels en in de luiken gepast. Op 31 oktober is de bovenvleugel naar ATN over gebracht voor het aanmaken en afstellen van de rolroeren en het bekleden en schilderen van het geheel. De affuit voor het vaste MG is gereed. Controle overgang romp-neus, bovenkant

Spinner | 2013 | | pagina 17