Van de bestuurstafel IMO Nieuwe Voorzitter 1 Nog maar een half jaar zal het MLM open zijn. Op 1 juli wordt het museum op passende wijze met een ceremonie gesloten. Zoals op de voorlichtingsdag in Soesterberg van 27 oktober was te zien, belooft het Nationaal Militair Museum heel mooi te worden. Tijdens de presentatie werd gemeld dat de Brewster Buffalo in het depot zou komen en beschikbaar zou zijn voor wisseltentoonstellingen. Gelukkig is het de projectgroep alsnog gelukt deze mooie replica in het thematische deel (WO II) van de vaste expositie op te nemen! In ons "museumloze" tijdperk zullen de activiteiten voor de vrienden onverminderd doorgaan. Met de andere 3 defensiemusea, het Mariniers Museum, het Marine Museum en het Marechaussee Museum is afgesproken dat we tijdens deze periode op vertoon van onze vriendenkaart gratis toegang krijgen. Binnenkort wordt de in de VS onder de vleugels van onze Stichting gebouwde Curtiss Hawk verwacht. De jaarvergadering die meestal wordt gehouden in eind maart, zullen we dit jaar verplaatsen naar april of mei om deze replica voor zo veel mogelijk Vrienden te kunnen presenteren. In het NMM zullen de SVMLM en Stichting Vrienden van het Legermuseum onder een dak komen. Het bestuur heeft voor, tijdens en na de vriendendag van 31 maart reacties gekregen op de voorgelegde keuze hoe de verhouding met de SLM gestalte moet krijgen. De voorkeur is voornamelijk uitgegaan naar blijven als aparte stichting maar wel hecht samenwerken. De tijd zal in dat geval leren of en wanneer het wenselijk is om alsnog tot één stichting over te gaan. Om de samenwerking te optimaliseren is een over legplatform met de 2 besturen gevormd. Er vindt periodiek overleg plaats. Rein Zeijlemaker Vice Voorzitter Het Bestuur is verheugd Commodore van de Ko ninklijke Luchtmacht b.d. Freek Groen te mogen verwelkomen als de nieuwe voorzitter van onze Vriendenstichting. In februari zal hij zijn plaats in het bestuur innemen. Commodore Groen is op 29 augustus 2012 met functioneel leeftijdsontslag gegaan na een zeer afwisselende loopbaan. Van 1984-1992 diende hij op Vliegbasis Twente in diverse functies. Daarna volgde een aantal nationale en internationale plaatsingen onderbroken door de cursus Hoger Staf Vorming en de Leergang Top Management Defensie. Van 1998-2001 was hij adjudant van Hare Majesteit de Koningin. Zijn laatste jaren diende hij als Di recteur Materieel en Logistiek van het Commando Luchtstrijdkrachten. Wij wensen hem een prettige en goede tijd als Voor zitter van de SVMLM. Rein Zeijlemaker Vice Voorzitter

Spinner | 2013 | | pagina 3