N O T I *n u i t iws Werken aan de toekomst Verhuisvoorbereidingen Met grote voortvarendheid wordt op het museum kwartier (Vliegbasis Soesterberg) gewerkt aan de realisatie van het nieuwe museum. De contouren van het museumgebouw en de terreininrichting be ginnen langzaam maar zeker al vorm te krijgen. De sloop van de hangars op de plaats waar het museum komt, is intussen afgerond. Bij de grondwerkzaam heden zijn nog twee bunkers uit de Tweede Wereld oorlog aangetroffen. Uit onderzoek is komen vast te staan dat deze waarschijnlijk hebben gediend als schuilgelegenheid. Het betreft een type dat tijdens de oorlog in grote aantallen door de Duitsers is ge bouwd. Wanneer deze Spinner bij u in de bus valt, zullen beide bunkers, naar verwachting, inmid dels van de plaats waar zij werden gevonden, zijn verwijderd. De locatie is medio januari geheel bouwrijp, zodat op 25 januari met enig feestelijk vertoon de eerste bouwhandeling kan plaatsvinden. Deze zal worden verricht door de Minister van Defensie mw. Jeanine Hennis-Plasschaert. Niet alleen op de bouwlocatie wordt er intensief gewerkt aan het museum. Dat gebeurt ook aan de vergadertafel. Veel overleg staat in het teken van de uitwerking van de museale inrichting. Voor het MLM is daarbij een van belangrijkste aandachtspun ten hoe we straks circa 20 vliegtuigen goed -dat wil zeggen museaal verantwoord en veilig- opgehangen krijgen. Een minutieus tijdpad moet het mogelijk maken in het voorjaar van 2014 in enkele weken E M Een van de twee bunkers gevonden op Museumkwartier foto Heijmans tijd alle vliegtuigen in de Middelenhal op de juiste plaats te krijgen. Al in een eerder stadium (november 2013) zal de col lectie overgaan die een plaats krijgt in het thema tisch deel het van museum. Het gaat daarbij om de Fokker D.XXI en de Brewster Buffalo. We beschouwen deze 'kleine' verhuizing als een eerste vingeroefe ning voor het echte grote werk in april 2014, wan neer de vliegtuigen in de Middelenhal aan de beurt zijn. Alle grote collectiestukken van het MLM en die van het Legermuseum vloeien dan samen. Daarnaast gaan we aan de slag om de overige circa 50 vliegtuigen in onze collectie op de juiste plaats te manoeuvreren. Een deel daarvan wordt opgesteld onder de luifel van het hoofdgebouw van het museum, een deel krijgt een plaats elders op het Museumkwartier en een laatste deel wordt in het depot opgeslagen. Uit de collectie in het depot wordt vanaf de opening steeds een selectie gemaakt voor de wisselruimte in de Middelenhal.

Spinner | 2013 | | pagina 4