Sluiting MLM vervroegd Vrijwilligers Nieuwsbrief Terugblik 121.030stebezoeker Militaire LuthiWsari 2012 Naast de werkzaamheden ter voorbereiding op de verhuizing van de vliegtuigcollectie, worden in 2013 ook alle noodzakelijke verhuisvoorbereidin- gen voor de ''kleine collectie'' ter hand genomen. Daarbij valt te denken aan schilderijen, uniformen, de wapencollectie en de bibliotheek. Het MLM werkt met een kleine vaste kern van medewerkers. Het is van groot belang dat deze de komende anderhalfjaar zo ''ongestoord mogelijk'' zijn unieke werk kan doen. Uniek in de zin van: ''wij doen een heel bijzondere klus en wij doen die allemaal voor het eerst en waarschijnlijk ook voor het laatst''. We staan voor een ongekende operatie: niet alleen sluiten we het MLM en stoten we het Kamp van Zeist af, maar we moeten ook nog eens de collectie gereed maken voor verhuizing en expositie in het nieuwe museum. En tenslotte is er de uitdaging alle objecten in die nieuwe omgeving, op een niet eerder beproefde manier, in de juiste positie te brengen. De aanpak is erop gericht, waar onze eigen capaci teit en expertise ontoereikend is, ondersteuning uit de defensieorganisatie aan te wenden. Daarnaast zullen, waar nodig, ook medewerkers van het Le germuseum, die vanaf januari 2013 hun werkplek hebben op het Walaardt Sacrékamp in Huis ter Heide, worden ingezet. Het Legermuseum in Delft is inmiddels op 5 januari, tijdens een druk bezochte sluitingsceremonie in de Oude kerk in Delft, voor het publiek gesloten. De voorbereidingen voor de verhuizing en vooral ook het ophang gereed maken van de vliegtui gen dwingen ons het MLM vroeger te sluiten dan oorspronkelijk was voorzien. Dat is jammer, maar helaas onontkoombaar. De sluiting geschiedt gefaseerd. De Generaal Snijdershal zal op zondag 5 mei voor het laatst open zijn voor het publiek, de Ir. Vreeburghal en het Flying Centre op zondag 30 juni. Naar verwachting zal op 1 juli een sluitingsce remonie plaats vinden op het Kamp van Zeist. In de week die daaraan vooraf gaat is een concert gepland van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. In de volgende Spinner volgt nadere informatie over het precieze programma rond de sluiting. Een onderwerp dat de komende maanden promi nent op de agenda zal staan is de vorming van een pool van ongeveer 170 vrijwilligers. Dat is een hele opgave, maar daarbij is het een gelukkige omstan digheid dat een groot deel van de huidige vrijwil ligers in het MLM heeft aangegeven mee te willen overgaan naar het nieuwe museum. In de volgende Spinner komen we op dit belangrijke onderwerp terug. Wilt u de op de hoogte blijven van de voortgang in de voorbereidingen voor het Nationaal Militair Museum, dan kunt u zich aanmelden voor de Nieuwsbrief die NMM Company bv (Heijmans) in samenwerking met het Projectteam Defensiemusea uitbrengt. Het adres luidt: info.NMM@heijmans.nl De Nationale Modelbouw Manifestatie in oktober was ook deze keer een groot succes. Meer dan 17.000 bezoekers kwamen naar het MLM om zich onder te dompelen in de wereld van de modelbouw. Op korte termijn, in de meivakantie van 2013, vindt op de vertrouwde locatie en volgens de vertrouwde formule nog een nieuwe uitgave van dit mooie evenement plaats. GefeJ

Spinner | 2013 | | pagina 5