iw& MLM gastheer bij jaarlijkse herdenking van de 33 van Soesterberg Theatervoorstelling Van Pioniers tot Professionals in première Koninklijke onderscheiding voor Koos van den Berg Oud-medewerker van het MLM Adjudant Koos van den Berg ontving op woensdag 7 november een Koninklijke onderscheiding. Na zijn afscheid van het MLM in 1991 werd hij vrijwilliger bij de Tradi tiekamer van de Marine Luchtvaart Dienst (MLD) op Maritiem Vliegkamp De Kooy in Den Helder. Hij heeft deze in belangrijke mate mee vorm gegeven. Voor zijn inspanningen voor de MLD- traditiekamer werd hij benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden hem opgespeld door burgemeester Koen Schuiling van Den Helder. Op 19 november 1942 werden nabij de Vliegbasis Soesterberg 33 verzetsstrijders door de Duitsers gefusilleerd. Een plaquette met de namen van de verzetsstrijders herinnert sinds kort aan deze Duitse gruweldaad. De onthulling vond plaats op 19 november jongstleden, tijdens de jaarlijkse herdenking. De deelnemers aan de bijeenkomst werden op die dag ontvangen in het MLM en gingen vandaar naar de gedenkplaats. Onder meer waarnemend burgemees ter van Soest Dr. Ger Mik legde een bloemstuk. In het licht van de transformatie van de vliegbasis worden voorzieningen getroffen om de gedenk plaats in stand te houden. In het kader van de expositie Van Pioniers tot Profes sionals heeft het MLM de afgelopen maanden met Pandemonia Science Theater een nieuwe theater show ontwikkeld onder de gelijknamige titel Van Pioniers tot Professionals. Pandemonia laat daarin zien dat aan de professio nals van de huidige Koninklijke Luchtmacht zeer hoge eisen worden gesteld, dat zij terdege op hun taken worden voorbereid en ook continue trainen. Maar hoe deden de pioniers van het eerste uur dat? Een prachtig thema dat de acteurs van Pandemonia in ca 35 minuten uitwerken aan de hand van au thentieke foto -en filmbeelden, historische objecten en anekdotes. Muzikale klanken zorgen voor een toepasselijke, sfeervolle omlijsting. De nieuwe theatershow ging op 23 december bij de F-16 in de Vreeburghal in première en is het komende half jaar met grote regelmaat in het MLM te zien. Gedenkteken 'de 33 van Soesterberg1 foto Jaap v.d. Broek

Spinner | 2013 | | pagina 6