te Collectie Lynx voor MLM Vooruitblik Opening foto-expositie Plane Skin 5 De nieuwe aanwinst: de Lynx '283' Op Maritiem Vliegkamp De Kooy is op 11 septem ber de uitfasering van de Lynx helikopter tot een afronding gekomen. Na 36 jaar trouwe dienst is de helikopter uit dienst gesteld. De taken worden over genomen door de NH-90 helikopter. Een van de laatste Lynx helikopters -die met het tailnummer 283- is kort geleden overgebracht naar Soesterberg voor opname in de collectie van het MLM. Een prachtige aanwinst aan de hand waarvan te zijner tijd in het Nationaal Militair Museum de uiteenlopende civiele taken van de Koninklijke Marine en in het bijzonder ook die bij de bestrijding van piraterij goed onder de aandacht kunnen worden gebracht. Op 7 februari opent het MLM zijn laatste tijdelijke expositie. Het betreft een tentoonstelling, onder de foto Cees Rondel titel Plane Skin met foto's van Gijs Dragt, met wie het museum recent nauw samenwerkte bij de totstand koming van de expositie Van Pioniers tot Professionals. De afgelopen jaren bezocht Dragt tal van locaties waar militaire vliegtuigen uit de periode van de Koude Oorlog te vinden zijn. Vliegtuigen die na jaren trouwe dienst in de buitenlucht als histori sche relikwieën een tweede leven leiden. Tijdens deze bezoeken kroop hij als het ware op de huid van deze toestellen. De foto's die hij zo maakte leg gen bloot welke kleuringsprocessen en vervagingen er in die huid door de jaren heen zijn opgetreden, maar hij registreert ook typografische elementen en bijzondere belijningen. De expositie Plane Skin wordt geopend door Dr. J.M. Schröder, lid van het College van Advies van de Stichting Vrienden van het MLM, en is vanaf 8 februari tot aan de sluiting van het MLM in de Vreeburghal te bezichtigen. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM

Spinner | 2013 | | pagina 7