De achterste carrosserieplaat en plaat voor het MG bij Historic Engineering om de motor is gebouwd; eind april kan ook de grote bovenplaat (uitslag ca. 1,8 x 1,6 meter) zo ver zijn. Paul Stalenberg heeft de mal voor de overgang romp - linker ondervleugel gebouwd en is vervol gens ook m.b.v. uitslagen, "Engels wiel" etc. aan het werk gegaan. Het voorlopige product mag gezien worden. De zij- en onderplaten 1 - 8 voor de neussectie De bovenplaat van de neussectie Voor de onderzijde van de romp is al eerder voorwerk gedaan, d.w.z.: studie, meten, tekenen, materiaal aanschaffen, dummies van wortels ondervleugels maken (MLM) en monteren. Hierop is voortgebouwd nu dit werkgebied goed bereikbaar is gemaakt. Een aluminium plaat en lange buizen en latten zijn gereserveerd voor het gedeelte achter de uitlaattunnel van de waterkoeler tot aan de staartwielstijl. Het overige materiaal kan groten deels uit de aanwezige voorraad worden betrokken, eventueel met aanvulling uit voorraad MLM. Daarbij is gebleken dat twee in het verleden aan gemaakte platen nauwelijks zijn aan te passen en beter kunnen worden vernieuwd. Van der Ham heeft de mal voor de neusbeplating aangepast aan de (bekende) afwijking van de romp bij de bevestiging van de motorbok, en de mal versterkt en draaibaar gemaakt. Na aanlevering van het nodige plaatmateriaal werden uitslagen getekend van de diverse platen en de contouren uitgeknipt. Vervolgens werd de stukken materiaal bestemd voor bepaalde platen één voor één herhaal delijk m.b.v. het "Engelse wiel", een vlam en ander gereedschap gevormd en op de mal gecontroleerd, totdat ze pasten. Acht platen waren eind maart gereed voor passen op het buizenframe dat eerder De overgang romp-ondervleugel

Spinner | 2013 | | pagina 15