de richtingbesturing voor zowel vliegen als rollen nagenoeg gereed: alleen moeten de wielremkabels op lengte worden gemaakt, zodat men ze t.z.t. kan monteren en aansluiten. E.e.a. wacht op hermontage van het landingsgestel. De gerestaureerde propeller met spinner De propeller is gerestaureerd door ATN. De propel- lerkap (Fokkerbenaming voor spinner) hoort volgens het tekeningenprogramma tot de romp. De kap is klaar (geforceerd uit plaat) en past. De naaf uit een C.V propeller van het MLM is eerder door Historic Engineering voorzien van verlengde moeren voor de montagebouten en wordt, na verfbehandeling en aanmaak van een centreringsring en -moer door ATN, in de propeller gemonteerd. Dat doet Historic Engineering, waar motor en propeller dan medio april zijn verenigd en gereed voor expositie in hun stand op de Restauratiebeurs (Den Bosch, 18-20 april), jammer genoeg te laat voor een foto in dit artikel. Voor wat betreft de motorinstallatie is de aandacht voorshands gericht op de motor in- en uitlaatbuizen, waarvoor Historic Engineering tekeningen maakt. De richtingsroerbediening is voorzien van wielrem- pedalen en de bestuurdersstoel is via veel huisvlijt naar eigen inzicht (geen informatie gevonden, be halve de eis in het contract) horizontaal verstelbaar gemaakt. Voor de kabels van de wielrembediening zijn verstelbare bevestigingen vervaardigd en aan de romp aangebracht. De loop van de verbindingskabel tussen de pedalen is aangepast en de stuurkabels naar het richtingroer zijn afgewerkt. Daarmee is De stoel nu ook horizontaal verstelbaar De rolroerbesturing in en aan romp en baldakijn is gecompleteerd en voorlopig gemonteerd: het schilderwerk moet nog worden gedaan. De aanslui tende besturing in de bovenvleugel wordt afgesteld door ATN, die de rolroeren bouwt en monteert. Voor de completering van de hoogteroerbesturing en de stabilo-verstelling moeten we terug naar 2008 (Spinner nr 31, januari 2009). De besturing is nu dus nagenoeg geheel gereed. Bij ATN is/wordt de bovenvleugel verder voorbereid voor het bekleden (o.a. aanvullingen en correcties linnen stroken en uitwendig vet lakken). Ook aan de linker ondervleugel is men met de voorbereiding begonnen. Stokken voor de kabelafsteuning en borgen voor de lift- en antiliftkabels zijn gemaakt: daarmee is de vleugelverspanning compleet. Het linker rolroer voor de samenbouw

Spinner | 2013 | | pagina 16