ifi 16 Stroomlijnkap aan wielrem een kijkje in de waarnemersruimte zou missen (o.a. kompas, klok, antennehaspel en -doorvoer, aan- zetslinger, patroontrommels). Een probleem is dat de wijzerplaten van de meeste instrumenten geen Nederlandse/metrische teksten en wijzerschalen hebben. Een bron voor verwerving van vervangende wijzerplaten en ontbrekende tekstplaten is nog niet gevonden. Ouderwetse bedkruiken die kunnen figureren als brandblussers zijn er wel. Ook de schietkoker voor seinpatronen is aanwezig. efficiënt is uit te voeren op de locatie waar de car rosserieplaten worden gemonteerd. Deze oplossing zou leiden tot tijdverlies en/of zeer hoge kosten omdat de vrijwilligers dit werk niet zelf kunnen doen. Daarom is besloten om tenminste de motor beplating te bevestigen met een vereenvoudigde uitvoering zonder laswerk, waarbij het normaal zichtbare gedeelte en de werking van de sluiting ongewijzigd blijven. Het MLM is gevraagd te voorzien in een Lewis machinegeweer M20 voor de waarnemer. Uit de collectie van het Legermuseum zou een geschikt exemplaar nagenoeg volledig kunnen worden sa mengesteld en vervolgens van een passende beves tiging voorzien. Dit werk zou wel moeten worden uitbesteed, waarbij aan de wapenwet moet worden voldaan. Met dummies voor het vaste machinege weer (M36) en het bijbehorende lijnvizier volgens te kening AIHembrug zou dan de bewapening kunnen worden gecompleteerd. Zonder M20 en lijnvizier zouden belangrijke kenmerken ontbreken van de C.X zoals die is ingezet in de meidagen van 1940. Delen stroomlijnprofiel verende stijl Hoe verdei Het in Spinner 47 van januari genoem de activiteitenplan, aangepast aan de eisen gesteld i.v.m. de inrichting van het NMM was begin januari gereed. De ontwikkelingen m.b.t. de overgang naar het NMM noopten medio maart tot ingrijpende besluiten t.a.v. de C.X replica. Na informatie van en enig overleg met de meest betrokkenen heeft Hans Berfelo tijdens de Vriendendag op 23 maart aange kondigd dat een onderbreking van de activiteiten waarschijnlijk onvermijdelijk is als gevolg van toe nemende kosten en (eerder dan verwacht) vervallen van inkomsten uit de winkel in het MLM. Het streven is het werk in de loods in Aalsmeer zo lang mogelijk voort te zetten en het ontruimen van de loods tijdig voor te bereiden. Daarbij is het de bedoeling de meest essentiële producten die daar of elders worden gemaakt af te ronden in een staat die behoud van deze (half-)producten mogelijk maakt: bij voorbeeld plaatwerkdelen voltooid, gemonteerd of op de mal bevestigd. De uitwerking van dit voornemen zal zijn gericht op het realiseren van een eventuele door- of herstart wanneer de SVMLM er in slaagt weer voldoende geld bijeen te brengen. De C.X zou dan t.z.t. in de z.g. wisseltentoonstelling in het NMM "mee rouleren". Zoals gesteld aan het einde van het voorgaande artikel: "Kwaliteit is te koop, werktijd ook, kalendertijd niet en de schatkist heeft een bodem". t In de periode 2006 - 2008 zijn door de toenmalige Vliegbasis Soesterberg een groot aantal onderdelen gemaakt voor carrosseriesluitingen (Spinner 27, jan. 2008). Er zijn echter nog tekorten en de bevestiging van elke sluiting aan de diverse buisconstructies bestaat uit een klembeugel waarop de klembeugel die de sluiting omvat moet worden gelast op een per geval te bepalen plaats. Hiervoor is heel veel laswerk nodig dat voor het overgrote deel alleen

Spinner | 2013 | | pagina 18