te Terugblik Lego@MLM Presentatie boek Fokker G-1 Opening fototentoonstelling Plane Skin Op 7 februari verrichtten Dr. Martin Schröder en de Plaatsvervangend Commandant Luchtstrijdkrach ten Generaal-Majoor Ton Tieland in de Vreeburghal de opening van de expositie Plane Skin met werk van Gijs Dragt. Deze verrassende tentoonstelling toont een selectie foto's van militaire vliegtuigen uit de periode van de Koude Oorlog die her en der in het landschap nog terug te vinden zijn. Nog te zien tot en met 3 mei. Het eerste exemplaar van het tweede deel over de Fokker G-1 wordt door de voorzitter van de Stichting G-1 Cor Oostveen overhandigt aan de directeur MLM Dr JA.M.M. Janssen Militaire Luchtvaart geleverde exemplaren van het toestel centraal. Daarbij wordt ook uitgebreid inge gaan op de inzet in mei 1940. De Stichting Fokker G-1 werd circa vijftien jaar geleden opgericht met als primaire doel een repro ductie van de Fokker G-1 te bouwen, liefst vliegend. Een ambitieus doel dat tot op heden nog niet is gerealiseerd, maar dat nog steeds niet helemaal los is gelaten. Met de twee boeken die nu verschenen zijn, is in ieder geval de geschiedenis van het toe stel uitstekend gedocumenteerd. De auteurs Frits Gerdessen, Karel Kalkman, Cor Oostveen en Willem Vredeling komen complimenten toe voor het mon nikenwerk dat ze hebben verricht. Dr. Martin Schröder en de Plaatsvervangend Commandant Luchtstrijdkrachten Generaal-Majoor Ton Tieland verrichten in de Vreeburghal de opening van de expositie Plane Skin met werk van Gijs Dragt Van zondag 17 februari t/m zondag 3 maart vond weer het inmiddels vertrouwde Lego@MLM plaats. Dat betekende twee weken lang creativiteit in een speciale tent op ons middenterrein. Elke dag beoordeelde een jury de vervaardigde creaties. De winnaars kregen een prachtig Lego cadeau thuisge stuurd. Op 15 maart was de Stichting Fokker G-1 te gast in het MLM voor de presentatie van het eerste exemplaar van het tweede deel van een tweedelige publicatie over de Fokker G-1 met als titel Fokker G-1 'Le Faucheur'. Het eerste deel verscheen in augustus 2011. In dit tweede deel staat de opera tionele geschiedenis van de 62, aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog, aan het Wapen van de Lego@MLM, creativiteit in een speciale tent op het middenterrein

Spinner | 2013 | | pagina 4