Het project Fokker C.X Ton de Vries begin juli 2013: stand van zaken en een blik vooruit li Ik 'mtk 18 In de Spinner van april j.l. is in veel détail beschreven wat er in het eerste kwartaal is gedaan, wat werd bereikt en welke werkzaamheden zouden volgen. Deze keer beperk ik de verslaglegging tot een aantal afwijkingen van hetgeen eind maart werd verwacht. Dat betreft ook de onderbreking van het project. De ruimte De buur voor wie de verwarmingsinstal latie in "onze"sectie van de loods in Aalsmeer staat is vertrokken en de opvolger heeft aan een "eigen" installatie de voorkeur gegeven. Daarom zijn de bui zen van "onze" installatie losgekoppeld en vormen ze nu een gesloten circuit, zodat wij over een "eigen" installatie en thermostaat kunnen beschikken en naar verwachting geen bijverwarming meer nodig zullen hebben. Wel zullen we onze (gas)verwarmings- kosten moeten betalen; geld voor gas, minder voor elektriciteit. Carrosserieplaten achter de waarnemersruimte Activiteiten, stand van zaken, vooruitzichten De carrosserieplaten achter de waarnemersruimte tot aan de overgang kielvlak - romp zijn gemonteerd, twee zijn er vernieuwd als aangekondigd. Omwille van de tijd is afgezien van z.g. "doublers" langs de randen van en andere versterkingen in de kale "schalen". Dientengevolge zijn er veel minder klink nagels te zien dan bij het origineel. Aan de carrosserieplaten van de neussectie is in het tweede kwartaal weinig meer gedaan in verband met de financiële toestand. De "uitverkoop" van de Museumwinkel heeft inmiddels voldoende opgebracht om nog enkele "schalen" te laten voltooien door Van der Ham. Prioriteit hebben de bovenplaat en de twee onderplaten van de neussectie en, los daarvan, Overgang romp-ondervleugel links de overgang romp - ondervleugel. Paul Stalenberg heeft de "schaal" voor de linker vleugel inmiddels gereed en is aan de rechter "schaal" begonnen. De voorgaande opmerking over "doublers" en verster kingen geldt voorshands voor alle nog te produ ceren carrosserieplaten, waaraan ook vele details zoals luchtinlaten, schietgoot en toegangsluiken voorlopig zullen ontbreken. Het begin van de rechter overgang

Spinner | 2013 | | pagina 20