19 Het landingsgestel is weer gemonteerd met het oog op de montage van de neussectie, zodat het vlieg tuig op de wielassen rust en horizontaal staat. De wielremkabels konden op lengte worden gemaakt en aangesloten. Het mechanisme is afgesteld: de wielremmen werken sinds 5 juni. De motor en de prop en spinner gemonteerd Na de expositie van de motor met de bok, de buis constructie voor de neusbeplating en de propeller op de Restauratiebeurs in april is de buisconstructie voltooid en is de neussectie op 26 juni in Aalsmeer door Historic Engineering m.m.v. de vrijwilligers aan de romp gemonteerd. Voor de foto is ook de pro peller gemonteerd, waarna die is opgeslagen. Nu de motorinstallatie in Aalsmeer is zullen tekeningen voor in- en uitlaatpijpen in eigen beheer kunnen worden gemaakt. Een aanzetslinger is omgebouwd voor de C.X, de lagering in de neussectie wordt - zonder originele tekeningen - ontworpen en zo mo gelijk gemaakt. Een generator van nagenoeg juiste afmetingen is uit het depot van het MLM verkregen en kan - m.b.v. foto's - met een behoorlijke bevesti ging worden ingebouwd. Bovenvleugel voorbereid voor bekleden Het werk aan de vleugels en de rolroeren bij ATN is sinds april onderbroken om redenen van bedrijfs voering. De bovenvleugel is nagenoeg geheel voor- bereid voor het bekleden, de ondervleugels zullen op enkele plaatsen moeten worden hersteld en verder voor het bekleden voorbereid. In augustus zal het werk worden hervat, d.w.z. com pleteren en inbouwen van de rolroeren, afstellen besturing rolroeren en bekleden van de bovenvleugel, waarbij het MLM weer deelneemt om het vak te leren. De waterkoeler passen Voor de waterkoeler is de buitenmantel (koelerhuis) gemaakt en voorlopig in de romp opgehangen. Inlaattunnel en koelermantel zijn op elkaar aange past. Men is nu bezig met het proefondervindelijk bepalen en aanpassen van de ophanging en de omringende beplating. Dit is nodig omdat blijkt dat e.e.a. niet zonder meer uitkomt met hetgeen was afgeleid uit foto's en tekeningen. Die sluiten nl. niet op elkaar aan, b.v. tekening omringende beplating betreft versie Kestrel V, maar uit foto's blijkt dat er destijds een wijziging is doorgevoerd die niet in deze tekening is verwerkt. Ook de tekening van de motorinstallatie betreft versie Kestrel V, maar geeft weinig détail en géén maten. Foto's met de meeste details betreffen de versie met Hispano en een onbekende versie, mogelijk Kestrel IIS. Foto's van de versie Kestrel V tonen alleen de koeler of alleen de buitenkant, waarbij vaak de verbinding met de inlaattunnel schuil gaat in de schaduw van of achter het landingsgestel, evenals dat laatste bij de samenstellingstekeningen het geval is. E.e.a. levert uiteraard enige vertraging op. Z.s.m. zal worden begonnen aan de carrosserieplaten boven de benzinetank. De in het verleden vervaardigde platen passen niet meer als gevolg van de noodza kelijk uitgevoerde correcties van de vormbogen waarop ze moeten worden bevestigd (Spinner nr. 41, juli 2011).

Spinner | 2013 | | pagina 21