20 Overwogen wordt om de olietank alsnog te laten completeren met een filterhuis e.d., mede met het oog op de jongste voornemens m.b.t. de expositie van de replica C.X, waarover straks meer. De benzinetank is voorzien van een ophanging overeenkomstig het origineel, hoewel voorshands staaldraad is toegepast i.p.v. staalkabel om het tijd rovende kabelsplitsen te vermijden Voor de waarnemersruimte zijn een kompas, een hoogtemeter en een klok beschikbaar gekomen, waarmee een instrumentenbord zoals het voorkomt op de enige bekende foto kan worden samengesteld, compleet met verlichtingsarmatuur. De wijzerplaten die de meest storende afwijkingen vertonen kunnen waarschijnlijk worden vervangen door afbeeldingen op dik papier. Zie de hoogtemeter rechts voor een eerste stap; "SEIKO" zal wel blijven: de klok is niet demontabel. Een zelfde oplossing lijkt mogelijk voor tekstplaten van o.a. de dummy zuurstofrege laars. De inrichting van de waarnemersruimte is echter nog niet geheel bepaald: het is (nog) niet duidelijk welke variant de waarschijnlijk juiste is. Voor de radioinstallatie is een omvormer uit het depot van het MLM beschikbaar gesteld. Instrumenten voor de waarnemer Naar de wisselexpositie in het NMM Op 3 april stelde Jac van Egmond (ATN) vóór de C.X in het NMM op te stellen als "project", d.w.z. met beklede en geschilderde bovenvleugel, onbeklede ondervleu gels, onbeklede romp, met motor, propeller en lan dingsgestel gemonteerd en overigens zo compleet als hij t.z.t. is. Die opstelling zou dan kunnen die nen om potentiële geldschieters te interesseren en, even belangrijk, opslag in het depot zou zo wellicht kunnen worden voorkomen. Dit voorstel is door de SVMLM overgenomen en aan de projectorganisatie NMM voorgelegd, waarop "groen licht" werd verkre gen op 12 april. De bedoeling is het project - na een nog te bepalen periode in de wisselexpositie - te voltooien, b.v. vanaf eind 2015. De gevolgen op korte termijn voor het project houden in dat het werk in Aalsmeer aan romp, neussectie en landingsgestel door zal kunnen gaan tot eind november 2013. Per 01.12.13 moet het geheel op een geschikte transport-/opslagbok naar ATN om hen in staat te stellen het vliegtuig tijdig gereed te hebben voor de wisselexpostie in het NMM (assembleren, punten op de i waar nodig en mogelijk, en weer de monteren). Het transport naar het Museumkwartier en de (voorlopige) eindmontage aldaar moet, min of meer "op afroep", in maart 2014 gebeuren. Er zal daar in een strak schema moeten worden gewerkt omdat er weinig ruimte is waarin vlieg tuigen opgebouwd kunnen worden. Ophangen opstellen van vliegtuigen gebeurt volgens plan in april 2014 onder regie van NMM Company. Opening NMM zoals bekend vermoedelijk in oktober 2014. In hoeverre in de periode december - september enig werk aan het vliegtuig mogelijk zal zijn is niet be kend, maar veel zal het niet zijn. Na december 2013 is de loods in Aalsmeer niet meer nodig en zal Benzinetank hangt op zijn plaats De verbinding gaat schuil achter het landingsgestel

Spinner | 2013 | | pagina 22