NOTITIE uit het f/>Bi R6 Werken aan de toekomst Sluiting M LM 1 Op 1 juli, de dag dat de militaire luchtvaart in ons land 100 jaar bestond, werd op het Kamp van Zeist het MLM officieel gesloten. Het werd een dag die zich kenmerkte door dubbele gevoelens: gevoelens van droefenis om het verdwijnen van ons museum, maar ook van voldoening over de wijze waarop het museum heeft kunnen functioneren en het perspectief dat er is voor de collectie straks in de nieuwe setting, in het Nationaal Militair Museum. Para's daalden met de MLM-vlag vanaf de Vreeburghal naar beneden Dankzij de medewerking van de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht, Pandemomia Science Thea ter, een groep para's die op de Vreeburghal landde en de Stichting KLu Historische Vlucht werd het een zeer bijzondere bijeenkomst. Een van de para's daalde met de MLM-vlag vanaf de Vreeburghal naar beneden en overhandigde deze aan de Directeur MLM, die de vlag vervolgens, in lijn met de tradities bij het opheffen van een onderdeel, terug gaf aan de Commandant Luchtstrijdkrachten, Luitenant- Generaal Alexander Schnitger. Die richtte zich vervolgens tot de aanwezigen. De Directeur MLM overhandigt de vlag vervolgens, in lijn met de tradities, aan de Commandant Luchtstrijdkrachten, Luitenant-Generaal Alexander Schnitger In zijn toespraak memoreerde Luitenant-Generaal Schnitger dat het MLM door de jaren heen niet alleen zijn primaire museale rol uitstekend heeft vervuld, maar ook van grote betekenis is geweest voor de luchtmacht als platform voor een breed scala aan krijgsmachtdeel gebonden activiteiten. Hij noemde de jaarlijkse nieuwjaarsrecepties en bijeenkomsten voor werving van nieuw personeel, maar ook de Iftar-viering die in 2012 in het MLM plaats vond. Hij sprak de hoop en de verwachting uit dat het Nationaal Militair Museum straks, op de bakermat, deze rol voor de luchtmacht met hetzelf de enthousiasme zal kunnen vervullen. Aan het slot

Spinner | 2013 | | pagina 3