Voorbereidingen voor het n ieu we museum Hoogste punt Nationaal Militair Museum bereikt 2 van zijn toespraak dankte hij de medewerkers van het museum voor hun niet aflatende inzet en droeg de collectie over aan de Plaatsvervangend Comman dant der Strijdkrachten Luitenant-Generaal Hans Wehren. Symbool voor de collectie stond de laatste aanwinst, het ensemble Wittert van Hoogland, dat de voorzitter van de Stichting Vrienden Commo dore b.d. Freek Groen eerder tijdens de bijeenkomst aan het MLM had aangeboden. De voorzitter van de Stichting Vrienden Commodore b.d. Freek Groen overhandigt het ensemble Wittert van Hoogland aan de directeur MLM Luitenant-Generaal Wehren, beleidsverantwoor delijke voor het dossier herinrichting museaal bestel, stipte in zijn toespraak aan dat de sluiting van het MLM natuurlijk bij velen dubbele gevoelens oproept. Hij wees er echter tegelijkertijd ook op dat die sluiting, op deze eerste juli, ook weer een belangrijke mijlpaal op weg is naar de opening van het Nationaal Militair Museum aan het begin van het najaar van 2014. Hij onderstreepte de wens en de verwachting, dat het nieuwe museum straks, behalve een trekpleister voor het grote publiek, ook weer een platform voor de krijgsmacht en de krijgs machtonderdelen zelf zal zijn. Een plaats die ons samenbrengt en samenbindt. Het hoogste punt Nationaal Militair Museum bereikt Het bouwen en inrichten van een nieuw museum is geen sinecure. Op tal van plaatsen in het land wor den op dit moment voorbereidingen getroffen voor de vaste expositie, zoals die straks in het nieuwe museum te zien zal zijn. Hoogspanning is er niet al leen in Soesterberg, maar bijvoorbeeld ook in Berg- eijk, bij de firma Bruns, die een groot aantal (decor) stukken voor het nieuwe museum in productie heeft. En het bedrijf Impulz uit Eindhoven maakt, in opdracht van Bruns, onder andere de diorama's en twee levensechte paardfiguren voor in de expositie. De juiste objecten moeten op het juiste moment op de juiste plaats worden gemanoeuvreerd. Dat komt vooral nauw wanneer het ook nog eens, zoals in ons geval, heel grote objecten betreft als vliegtuigen en helikopters. Dat vergt een strak tijdschema. Meteen na de sluiting van de museumhallen, begin Op 2 juli werd na ruim vijf maanden bouwen het hoogste punt bereikt van het nieuwe Nationaal Militair Museum in Soesterberg. Een mijlpaal voor Heijmans, maar ook voor de opdrachtgever, het Ministerie van Defensie. Bij het bereiken van het hoogste punt werd de Nederlandse vlag gehesen en verzorgde de opdrachtgever, zoals de tradities dat willen in de bouwwereld, het pannenbier. Het pas maken van paardenharnassen

Spinner | 2013 | | pagina 4