Aanwinsten Collectie Bezittingen Stichting Vrienden Terugblik Boekpresentaties 3 mei, respectievelijk 1 juli, is een begin gemaakt met het leeghalen van de vitrines en het ontmante len van de vliegtuigen en helikopters. Tevens zijn de technische voorbereidingen op gang gekomen die nodig zijn om de vliegtuigen, voor zover van toepas sing, te kunnen ophangen in het nieuwe museum. Ook dat dossier vergt uiterste precisie en veel tech nisch inzicht. Ook aan de vliegtuigen die niet worden opgehan gen is veel werk te verrichten. Zo zal een aantal toestellen nog voor de plaatsing in het of bij het nieuwe museum van een nieuwe verflaag moeten worden voorzien. In het kantoor van het MLM wordt druk gewerkt aan de teksten voor het nieuwe museum. De uit daging is daarbij korte, maar inhoudelijk correcte teksten te maken die in hun bondigheid een groot publiek aanspreken. Alle teksten gaan ook nog eens door de molen bij een klankbordgroep met externe lezers. Veel aandacht vergt op dit moment ook het publieksaanbod in het nieuwe museum. Van de zijde van het MLM wordt daarbij vooral ook ingezet op het continueren van de sterke punten in het aan bod van het MLM in de afgelopen jaren, zoals onder meer museumtheater en grote evenementen als de Nationale Modelbouw Manifestatie. Bij de F-16 in de Middelenhal van het Nationaal Militair Museum is ruimte voorzien voor theatervoorstellingen, zoals bijvoorbeeld Vlucht van de Eeuw. Een succesnum mer waarvan de afgelopen tien jaar duizenden bezoekers in het MLM hebben kunnen genieten. Voor een goed lopend museum is ook een doordach te marketing, die bouwt op scherpe keuzes, van groot belang. Een werkgroep is bezig daarvoor de basis te leggen. En tenslotte is een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de inrichting van de bedrijfsvoering van het nieuwe museum. beheer geeft aan de Stichting Defensiemusea, lees het Nationaal Militair Museum. Hiertoe zal een bruikleenovereenkomst worden opgesteld. Bij de sluiting van het museum ontving het MLM uit handen van de Voorzitter van de Stichting Vrien den Commodore b.d. Freek Groen een ensemble van objecten van wijlen Jonkheer Kolonel Wittert van Hoogland, een van de meest prominente vliegers van de Luchtvaartafdeeling in de vooroorlogse jaren. Deze voorwerpen sluiten uitstekend aan bij het collectiebeleid van het toekomstige museum, waarin het verzamelen van ensembles van perso nen een van de speerpunten zal zijn. Een fraai schilderij van de hand van Lam van 't Hof in relatie tot de inzet van de Koninklijke Luchtmacht in voormalig Nederlands Nieuw-Guinea werd aangeboden door Generaal- Majoor b.d. Frans-Peter Schulte Ook werd de collectie van het MLM op de valreep nog verrijkt met een fraai schilderij van de hand van Lam van 't Hof in relatie tot de inzet van de Koninklijke Luchtmacht in voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. Het werd tijdens de sluitingsceremo nie op 1 juli aangeboden door Generaal-Majoor b.d. Frans-Peter Schulte, voorzitter van de Stichting MILU. De Stichting Vrienden van het MLM is eigenaar van een aantal objecten dat berust in de MLM-collectie. Na rijp beraad is besloten dat deze objecten door de Stichting Vrienden in bruikleen worden gegeven aan de Staat der Nederlanden, die ze vervolgens in Op de valreep werden in mei en juni in het MLM nog twee boeken ten doop gehouden. Dat gebeurde in de vertrouwde ambiance van de Generaal Snij dershal. Op 27 mei presenteerde Jacques Bartels, onder de vleugel van de B-25, zijn publicatie Geen

Spinner | 2013 | | pagina 5