100 jaar militaire luchtvaart Agenda Opening Nationaal Mili tair Museum: rond 1 oktober 2014. 4 Luitenant-generaal Alexander Schnitger en KNMI-hoofd- directeur Frits Brouwer nemen het hoek Geen laag te hoog' van Jacques Bartels in ontvangst. Foto: Ministerie van Defensie Laag te Hoog. J.A.C. Bartels - Geen laag te hoog. De eerste uitzending van de Nederlandse lucht macht naar IJsland in het kader van het Tweede Internationale Pooljaar 1932-1933. In dit boek beschrijft hij de hoogtevluchten die een klein LVA- detachement aan het begin van de jaren '30 onder zeer moeilijke omstandigheden boven IJsland uitvoerde om meteorologische gegevens te verza melen. Jacques Bartels reikte de eerste exempla ren uit aan de Commandant Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal Alexander Schnitger en aan de Hoofddirecteur van het KNMI Dr.Ir. Frits Brouwer, die beiden tijdens de bijeenkomst ook nog een nieuwe samenwerkingsovereenkomst tussen het Commando Luchtstrijdkrachten en het KNMI teken den. Twee weken later, op 10 juni, lanceerde Wim Nijenhuis, eveneens onder de vleugel van de B-25, zijn boek B-25 Factory Times. An Illustrated History of the North American Aviation Plants at Inglewood and Kansas City and the B-25 Assembly Lines. In dit boek gaat Wim gedetailleerd in op de produc tie van de B-25 Mitchell. Hij besteedt daarbij ook veel aandacht aan de inzet van het thuisfront in de Het eerste exemplaar van het hoek B-25 Factory Times. An Illustrated History of the North American Aviation Plants at Inglewood and Kansas City and the B-25 Assembly Lines wordt door de auteur Wim Nijenhuis aangeboden aan de directeur van het MLM Foto: Gerhen Tornij Verenigde Staten dat tijdens de Tweede Wereldoor log zo belangrijk is geweest voor de productie van militair materieel voor de geallieerde strijdkrach ten in Europa. B-25 Factory Times bevat veel uniek illustratiemateriaal en is mede ook daardoor een heel bijzondere uitgave geworden. Beide uitgaven zijn via de boekhandel verkrijgbaar. Op 30 juni stonden Vliegdorp Soesterberg en het MLM stil bij 100 jaar militaire luchtvaart en 45 jaar Militaire Luchtvaart Museum. Dat gebeurde o.a. met een braderie in de Rademakerstraat in Soes terberg, een voetbalwedstrijd tussen een team uit Soesterberg en een team bestaande uit medewer kers van de Koninklijke Luchtmacht en een speciaal muziekprogramma op het terrein van het MLM. Muziekgezelschappen uit de regio verzorgden een gevarieerd muzikaal aanbod dat bij het talrijk op gekomen publiek veel waardering oogstte. Djembé- groep Soesterberg en omstreken Tuta Tuta Ngoma zorgde voor een daverend slotakkoord, op de laatste dag dat het Militaire Luchtvaart Museum voor be zoekers geopend was. Geen MLM meer: dat is toch even wennen! Tijdens de viering van 100 jaar militaire luchtvaart' werd op de Tammer-rotonde in Soesterherg een roestvrijstalen model van 'De Brik' onthuld Foto: Ministerie van Defensie Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Militaire Luchtvaart Museum

Spinner | 2013 | | pagina 6