Bij de tactische squadrons wordt de Thunderjet vervangen door de F-84F Thunderstreak De laatste Nederlandse Republic F-84G Thunderjet verlaat Eindhoven. Alle tactische squadrons vliegen nu met de F-84F Thunderstreak In september komen 9 DeHavilland Canada DHC-2 (U-6A) Beavers de Groep Lichte Vliegtuigen versterken. Het derde all-weather-squadron 702 AWX-Squadron wordt op 1 december opgericht en arriveert met de F-86K Sabre op 13 december op Twenthe. In het jaar 1957 wordt Deelen een operationele vlieg basis, de schietrange 'De Vliehors" wordt op het westelijk puntje van Vlieland in gebruik genomen, het 334 Transport Squadron wordt verplaatst van Valkenburg naar Ypenburg. Valkenburg komt nu volledig in handen van de Marine en gaat Marine Vliegkamp Valkenburg heten. In december verlaat 306 Squadron Laarbruch en vestigt zich op Deelen. In 1958 heeft 322 Squadron in januari als laatste squadron, de Meteor ingeruild voor de Hunter Mk.4. Dit toestel wordt zo geavanceerd geacht, dat het niet meer geschikt is om er maandvliegers op te laten vliegen. Hiermee komt dan ook een eind aan de maandvliegerij, hetgeen door velen wordt betreurd. Het 327 Squadron wordt op 15 januari opgeheven, veel personeel en toestellen gaan naar 322 Squadron. Ook 316 Squadron wordt op 15 januari opgeheven. op 26 juni vertrekt 313 Squadron van Volkel naar Woensdrecht, waarbij het met haar T-33's wordt samengevoegd met de Jachtvliegschool. In de loop van het jaar worden de Gloster Meteors bij de vlieg- school uitgefaseerd. In november wordt ten gevolge van toenemende dreiging een luchtmachtdetache ment op Nieuw Guinea geplaatst In maart 1959 verruilt 700 AWX-Squadron de vlieg- De Douglas C-47 Dakota's worden met 334 Squadron verplaatst naar de vliegbasis Ypenburg

Spinner | 2013 | | pagina 20