I 21 ters arriveren op 22 juni. Daarna zijn de CLV squa drons op sterkte. Het laatste all-weather squadron, 700 AWX-Squadron wordt per 1 juli opgeheven. De nog aanwezige F-86K Sabres worden naar Soesterberg gevlogen en daar gesloopt. Een achttal weet de dans te ontspringen en is overgedragen aan de Italiaanse luchtmacht. Op 1 oktober wordt de 4e Groep Geleide Wapens opgericht en wordt evenals de andere Groepen in Duitsland gelegerd, voorzien van de Hawk raket. In maart 1965 gaat ook Volkel supersonisch. De eerste acht Starfighters voor 311 Squadron worden afge leverd. Op 19 mei reikt H.M. de Koningin op de vliegbasis Soesterberg, de luchtmacht een eigen vaandel uit. Op 8 juni vindt op de vliegbasis Woensdrecht tijdens een demo van Whisky Four een ernstig ongeval plaats. Twee T-33's van het team raken elkaar en storten neer, waarbij beide vliegers omkomen. In juni is 322 Squadron weer volledig operationeel en gaat voor de eerste keer op squadronrotatie. De laatste vijf Hillers worden buitengebruik gesteld. De Helicopter Vliegopleiding (HVO) stapt over op de Alouette III. Een nieuw Whisky Four team wordt geformeerd. De vliegers van het team, Van Dommelen, Jaski, Roest en Drenth voor een demo-T-33 In 1966 wordt een nieuw 'Whiskey Four' team ge formeerd. Een aantal T-33's wordt van een demo beschildering voorzien. In maart worden op Volkel bij 312 Squadron nu ook de Thunderstreaks door de Starfighter vervangen. Op 1 september wordt de 5e (en laatste) Groep Gelei de Wapens opgericht. Uitgerust met de Hawk wordt ook zij in Duitsland geplaatst. De Alouette II wordt buiten dienst gesteld en gaan terug naar Frankrijk. De Troopship C-8 wordt verbouwd en krijgt een Starfighterneus, om vliegers vertrouwd te maken met de boordradar van de F-104G. Het toestel wordt daarom 'Flipper' genoemd. Op 6 oktober vliegt Whisky Four voor de laatste keer tijdens een wingparade op Woensdrecht. Op 25 oktober valt de beslissing: de resterende F-84F Thunderstreaks zullen worden vervangen door de Northrop F-5A en de T-33's door de Northrop F-5B. Er worden nog eens 27 Alouette III's gekocht, zodat het totaal uitkomt op 72 stuks. l-.* i P De Troopship C-8 wordt verbouwd en krijgt een Starfighterneus en de naam 'Flipper' Ook in 1967 worden bij de verschillende depots weer enige reorganisaties doorgevoerd. In juni krijgt de bestandscommissie van de Verenig de Naties een Fokker Friendship van de Nederlandse luchtmacht ter beschikking. In augustus wordt deze Friendship al vervangen door een Troopship, de C-4, die direct wordt omgebouwd tot combi-plane. In 1968 worden daadwerkelijk de vervangers voor de Thunderstreak en T-33 besteld. Bij Canadair in Montreal, Canada, worden 75 NF-5A eenzitters en 30 NF-5B tweezitters gebouwd. Diverse Nederlandse bedrijven leveren onderdelen. De vliegbasis Ypenburg wordt gedeactiveerd, zodat nog slechts beperkt vliegverkeer mogelijk is.

Spinner | 2013 | | pagina 23