ten. Ook de Commando's Luchtmacht Opleidingen en Materieel Luchtmacht vormen samen een nieuw Commando Logistiek en Opleidingen. In de zomer van dat jaar verricht een F-27 van 334 Squadron gedurende elf weken vanuit Dakar voed- seldroppingen boven Senegal. De Aan- en Afvoergroepen Noord en Zuid worden samengevoegd tot de Motortransportgroep KLu (MTGKLu) op het Kamp van Zeist. Op 3 september worden de laatste twaalf van 39 Fokker S-11's, na 23 vliegjaren, buiten dienst gesteld. Op 29 augustus 1974 vliegt een NF-5 van Twenthe door enkele hoogspanningskabels over de Sognefjord in Noorwegen. Het toestel kan, ondanks beschadi gingen, veilig landen op de vliegbasis Sola. vliegveld verdediging. Ook valt het besluit, de Piper Cubs te vervangen door 30 Bölkow Bö-105C helikopters. Op 6 januari 1975 overlijd een pionier en de nestor van de vliegopleidingen bij de Luchtvaart Afdeling, generaal-majoor b.d. W.C.J. Versteegh. In mei valt het besluit de F-104G Starfigher te ver vangen door de General Dynamics F-16. De Groepen Geleide Wapens vallen ten prooi aan grote reorganisatie en verschillende onderdelen worden opgeheven. Op 11 augustus arriveren de eerste twee Bölkow Bö-105C helikopters op de vliegbasis Deelen. De ingebruikneming van de Radarpost-Noord (RPN) in Friesland vindt plaats op 22 april 1976. De post Na een laatste vlucht over de Open Dag op Twenthe worden de Beavers eveneens buiten dienst gesteld De SAR wordt met haar Alouette III's verplaatst van Soesterberg naar Leeuwarden Op 1 september, na een laatste vlucht tijdens de open dag op Twenthe, worden de laatste De Havilland DHC-2 Beavers uitgefaseerd. De Defensieleiding besluit de Hawk squadrons uit Duitsland terug te trekken en in te zetten voor de De eerste Bölkow Bö 105 'B-37' arriveert op Deelen is uniek en verzorgt samen met het radarstation op de Veluwe, een vrijwel niet te storen luchtbeeld. Het NS-N in Den Helder kan worden opgeheven. Op 7 juli kan met de grootste moeite de LETS bij Schaarsbergen behouden worden. Een enorme bos brand bedreigde het complex. Anderhalve maand voor op het afleveringsschema, arriveren de laatste twee Bölkows op Deelen.

Spinner | 2013 | | pagina 26