MOEILIJK MET MUSEUM IN MONTERBLANC Loe M M Baltussen 28 De Vought F-8P Crusader 06 AN 143719, gezien in april 2004 bij Ailes Anciennes Armorique-Group Jean Marie le Bris, Vannes, Frankrijk. Gestript van alle bruikbare onderdelen om de Franse F-8UN vliegend te houden Een paar kisten. Meer is er niet op het oude Franse vliegveld van Monterblanc in Bretagne. Het is beter bekend onder de naam Vannes-Meucon. Het veld dateert nog van voor de oorlog. Hangar-4 waarin het museum is ondergebracht, is van Duitse origine. In gras van wel een halve meter hoog staan vijf kisten in een absoluut desolate conditie. Binnen is het nauwelijks anders. Het Musée Aéronautique de Vannes Agglomerations (MaVaMo) in Monterblanc heeft het moeilijk. Na de nederlaag van de Fransen in hun oorlog met de Pruisen (19 juli 1870-10 mei 1871) werd Monterblanc een grote militaire neder zetting dat ten onrecht Kamp Meucon werd genoemd naar een dichtbij gelegen ander dorp. Tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben de Duitsers van het oude vliegveld een grote militaire vliegbasis ge maakt. Vandaaruit werden bombardementsvluchten op Engeland uitgevoerd. Na de bevrijding station eerden de Fransen er verschillende para regimenten. Vanwege de vaak slechte weersomstandigheden wer den die later overgeplaatst naar Pau en vertrok de Franse luchtmacht van het veld. Tijdens de oorlog ging het Duitse vliegveld helemaal op in de omge ving. Zodoende zijn in Monterblanc nog steeds opstallen te vinden die destijds binnen de hekken van de Duitse Fliegerhorst lagen. Het museum heeft twee van die oorspronkelijke Duitse hangars tot haar beschikking. In een daarvan is de collectie ondergebracht. De ander is in gebruik voor opslag

Spinner | 2013 | | pagina 30