Curtiss Hawk gearriveerd in Nederland Werken aan de toekomst >\§V Op weg naar een nieuwe organisatie Begin september werd vanuit de Verenigde Staten de Curtiss Hawk afgeleverd in ons land. Het toestel is inmiddels met medewerking van het Cradle of Aviation Museum in New York bij de Stichting KLu Historische Vlucht op Vliegbasis Gilze-Rijen in elkaar gezet. Het ziet er buitengewoon fraai uit. Onder dit kopje Werken aan de toekomst hebben we de afgelopen jaren verslag gedaan van de ontwik kelingen in de aanloop naar de opening van het Nationaal Militair Museum, waarna we vervolgens een beeld gaven van de activiteiten in het Militaire Luchtvaart Museum zelf. Die vertrouwde opzet laten we met ingang van deze Spinner varen. Sinds de sluiting van ons vertrouwde museum op het kamp van Zeist op 1 juli jongstleden zijn im mers alle werkzaamheden volledig gericht op het nieuwe museum. Dat is ook nodig, want de opening staat inmiddels al in potlood in de agenda's voor 26 september 2014. Voordat de opening kan plaats vinden, moet er, op tal van gebieden, nog veel werk worden verzet. We bouwen niet alleen een nieuw museum en zorgen voor de inrichting daarvan, maar we tref fen ook voorbereidingen voor de organisatorische fusie van het Militaire Luchtvaart Museum met het Legermuseum en gaan dan onder de benaming Nationaal Militair Museum verder. Op zijn beurt maakt het nieuwe museum straks weer deel uit van de Stichting Defensiemusea, waartoe ook het Ma rinemuseum (Den Helder), het Mariniersmuseum (Rotterdam) en het Museum van de Koninklijke Marechaussee (Buren) gaan behoren. De Curtiss Hawk tijdens het opbouwen op Gilze-Rijen Vooruitlopend op de presentatie van het toestel past een welgemeende gelukwens aan al diegenen die zich hebben ingespannen om dit project tot een goed einde te brengen, in het bijzonder Gerard Ca- sius en Hans Berfelo. Hun geweldige inzet ziet zich vertaald in een fraai eindresultaat, dat een lacune vult in de collectie van het MLM.

Spinner | 2013 | | pagina 3