Vrijwilligers Vrienden [§V Verhuizen, inrichten en publieksaanbod Deze reorganisatie heeft voor het personeel van het MLM ingrijpende gevolgen. Medewerkers van ons museum zullen bijvoorbeeld, wanneer zij straks mee overgaan naar het nieuwe museum, geen ambtenaar meer zijn, maar werknemer van een stichting of in een enkel geval wellicht van het consortium NMM Company bv, dat de facilitaire ondersteuning van het museum gaat verzorgen. Dit transitietraject vraagt om grote zorgvuldigheid. De nieuwe personele organisatie staat inmiddels in de steigers, maar naar verwachting zullen betrokke nen pas over een aantal weken duidelijkheid heb ben over hun toekomstige positie. De oprichting van de Stichting Defensiemusea is voorzien voor 1 april 2014. De kern van de beoogde Raad van Toezicht is inmiddels geformeerd en ook al enkele keren bij elkaar geweest. Op 29 augustus brachten Hans Hillen, Willem Bijleveld en Gea van Craaikamp een bezoek aan de bouwlocatie op het Museumkwartier. Ook het Nationaal Militair Museum zal straks, net zoals het MLM dat gewend is geweest, gebruik gaan maken van de diensten van vrijwilligers. De eerste berekeningen gaan uit van circa 250 vrijwilligers, die elk een aantal dagdelen zullen worden ingezet bij het verwelkomen van bezoekers, het verzorgen van rondleidingen, begeleiding van kinderfeestjes etc. Vanuit het contingent vrijwilligers van het MLM is de animo groot om mee over te gaan naar het Natio- naal Militair Museum. Daarmee wordt al een mooie basis gelegd voor de omvangrijke pool van vrijwil ligers die straks nodig is. Meer dan 40 MLM-vrijwil- ligers lieten zich op 27 augustus door de Werkgroep Vrijwilligers informeren over de stand van zaken. De werving van de benodigde vrijwilligers start over enige weken, maar belangstellenden kunnen zich nu al melden. Elders in deze Spinner is een apart bericht hierover opgenomen. De fusie van het Militaire Luchtvaart Museum met het Legermuseum tot het Nationaal Militair Museum heeft onvermijdelijk ook gevolgen voor de vriendenorganisaties van beide musea. Welke organisatievorm uiteindelijk zal worden gekozen, is uiteraard voorbehouden aan de vrienden zelf. Op dit moment is het Projectteam Herinrichting Museaal Bestel Defensie in gesprek met de voor zitters van beide stichtingen om de weg naar de toekomst te verkennen. Het belang van een aanbod dat voldoende toegesneden is op de voorkeuren van de Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum, is daarbij vanzelfsprekend een uitdrukkelijk aan dachtspunt. Informatiebijeenkomst voor vrijwilligers van het MLM op 27 augustus De collectie van het MLM wordt op dit moment gereed gemaakt voor inpassing in het Nationaal Militair Museum. Veel objecten die te zien waren in het MLM, komen straks in de vaste expositie van het Nationaal Militair Museum terug. De overige col lectiedelen krijgen een plaats in het depot en zullen daar onder uitstekende klimatologische condities bewaard worden. Het nieuwe depot wordt nog dit najaar opgeleverd. Vanaf dat moment kunnen alle objecten langzaam maar zeker op de juiste plaats worden gemanoeu vreerd. Zowel in de Snijdershal als in de Vreeburghal is de laatste maanden veel werk verzet om de vliegtuigen voor transport gereed te maken. Daarnaast is de

Spinner | 2013 | | pagina 4