3 Vtn Museumkwartier en Park lv®> Vliegbasis Soesterberg Wilt u meer weten? Het Herdenkingsplein Koninklijke Luchtmacht wordt herontwikkeld karakteristieke houten gebouw dat teruggaat op de jaren 1911-1912, toen de automobielhandelaren Verweij en Lugard op de Soesterbergse vlieghei een vliegcircuit runden, en de vlak daarbij gelegen vliegtuighangar nr. 8 van de Luchtvaartafdeeling die uit 1928 dateert. De recent aangetroffen bunker uit de Duitse tijd zal, in tegenstelling tot de eerder gevonden bunkers niet worden geamoveerd, maar behouden blijven. Naar verwachting zal deze bunker echter niet voor het publiek toegankelijk worden gemaakt. Vanaf de opening van het Nationaal Militair Muse um eind september 2014 zal ook het Park Vliegbasis Soesterberg voor het publiek toegankelijk zijn. Het park omvat het deel van de Vliegbasis Soesterberg, dat in 2009 is overgegaan in handen van de Provin cie Utrecht. Sinds de verkoop is dit gebied heringe richt. Een aantal gebouwen is daartoe gesloopt. Wat resteert, ademt nog steeds de tijd van de operatio nele vliegbasis in de periode van de Koude Oorlog. Bunkers en shelters in combinatie met een aantal verrassende kunstinstallaties en de ongerepte na tuur en wijdsheid rond het banenstelsel maken een rondgang over het Park Vliegbasis Soesterberg tot een prachtige aanvulling op het museale aanbod in het museumkwartier. Nationaal Militair Museum en Park Vliegbasis Soesterberg staan zo samen ga rant voor een leuk, leerzaam en ontspannen dagje uit. De uitdaging voor de toekomst is om de kansen tot samenwerking ook daadwerkelijk te grijpen en het gebied waar de luchtmacht groot werd te transformeren tot een culturele trekpleister die uniek is in ons land. De ingrediënten daarvoor zijn volop aanwezig. Via de website www.nmm.nl kunt u het project Nationaal Militair Museum digitaal volgen vanuit de optiek van de beide musea. Bent u meer specifiek geïnteresseerd in de bouw van het museum, dan is de bouwwebsite van Heijmans aan te bevelen: www.nmmbouwt.nl. Via beide sites kunt u zich ook abonneren op de maandelijkse nieuwsbrief over het Nationaal Militair Museum. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur MLM Het Nationaal Militair Museum in aanbouw

Spinner | 2013 | | pagina 6