VRIJWLIIGERS gezocht Het Nationaal Militair Museum Wat heeft het Nationaal Militair Museum te bieden? Heeft u belangstelling? 5 IPIRI Het Legermuseum en het Militaire Luchtvaart Museum gaan binnenkort samen op in een toonaan gevend, laagdrempelig publieksmuseum, dat mikt op 200.000 bezoekers per jaar. Dit nieuwe museum krijgt de naam Nationaal Militair Museum (NMM) en wordt op dit moment ge bouwd op het terrein van de voormalige Vliegbasis Soesterberg. Het zal straks een belangrijke nieuwe museale trekpleister zijn in het midden van ons land. Het NMM biedt een defensiebrede presentatie met ook specifieke aandacht voor de collecties van Land macht en Luchtmacht. Door het museale aanbod kunnen bezoekers zich een beeld vormen van de betekenis van defensie voor de Nederlandse samen leving in verleden, heden en toekomst. Het NMM richt zich op verschillende groepen be zoekers: recreanten, onderwijs, militair geïnteres seerden, bezoekers met een binding met defensie (m.n. actief dienende militairen en oud-militairen) en de zakelijke markt. Overal in het museum is een gelaagdheid aangebracht die de exposities voor meer dere doelgroepen interessant en aantrekkelijk maakt. Bovendien is er voor alle bezoekersgroepen een op maat gesneden publieksaanbod beschikbaar. Het NMM wil graag werken met vrijwilligers. Om bezoekers klantvriendelijk te kunnen ontvangen, in de uitvoering van het publieksaanbod (rondlei dingen, kinderfeestjes, workshops etc.) en in het Kennis en Informatiecentrum. Werken als vrijwilliger in het NMM is een leuke, af wisselende tijdbesteding waarmee u bijdraagt aan het behouden en uitdragen van het Nederlandse militaircultureel erfgoed. Elke dag in het museum is anders. U komt in contact met mensen die een leuke dag beleven, herinneringen komen ophalen of hun kennis willen vergroten. U doet nieuwe soci ale contacten op en u kunt uw werkervaring en mensenkennis toepassen en vergroten. Voor uw inzet als vrijwilliger ontvangt u een kleine vergoeding. Vanaf april 2014 worden de nieuwe vrijwilligers opgeleid en ingewerkt. In de zomer van 2014 gaat het museum proefdraaien. De opening vindt plaats eind september 2014. Wij komen graag in contact met mannen en vrouwen (vanaf 18 jaar) die zich als vrijwilliger willen gaan inzetten voor het NMM. We zijn niet alleen maar op zoek naar vrijwilligers met affiniteit met of kennis van de militaire luchtvaart. Bent u beter bekend met de landmacht of de marine of de marechaussee, dan is dat geen enkel probleem. Ook in dat geval nodigen wij u van harte uit zich aan te melden. Hebt u belangstelling, dan kunt u een bericht sturen naar vrijwilligers@nmm.nl. Bij uw aanmel ding ontvangen wij graag een cv en een motivatie waarom u vrijwilliger wilt worden in het NMM. Na ontvangst van uw aanmelding wordt u op de aan- meldlijst geplaatst. U krijgt dan nog dit najaar een uitnodiging voor een informatiebijeenkomst. Indien u mensen in uw omgeving kent die het leuk zouden vinden om vrijwilliger in het nieuwe muse um te worden, maak ze dan attent op deze oproep. Om op de hoogte te blijven van de voortgang van de bouw en inrichting van het Nationaal Militair Museum kunt u de websites www.nmm.nl en www. nmmbouwt.nl bekijken. Via de websites kunt u zich ook aanmelden voor de periodieke e-mailnieuws- brief. Tussentijdse vragen over het vrijwilligersbe- leid kunt u stellen via vrijwilligers@nmm.nl

Spinner | 2013 | | pagina 7