Hifi 10 pen, gemodelleerd naar de Finse voorbeelden. Die zijn in 2006 gefotografeerd en opgemeten alvorens ze (na 10 jaar omzwervingen) naar Finland moesten worden teruggestuurd (Spinner 24, april 2007). Van een Finse tekening die deze gegevens bevestigt en aangeeft hoe de profielen worden aangebracht en beschermd met linnen band is dankbaar gebruik gemaakt. Enkele van de carrosserieplaten boven de benzine tank, waarvan werd gedacht dat ze zouden moeten worden vernieuwd zijn mogelijk toch aan te passen aan de gewijzigde vormbogen. Vooralsnog moet het definitieve oordeel wachten tot men ter plaatse aan de romp de eventuele aanpassing kan bepalen. Instrumenten, holster, grendel In de bestuurdersruimte zijn diverse verbeteringen aan de instrumentborden gerealiseerd. Twee oude bedkruiken zijn getransformeerd: het zijn nu (dummy) brandblussers, waarvoor nog be vestigingen zullen worden gemaakt (naar foto's) zodat men ze in de bemanningsruimten kan mon teren. Aan de stuurkolom is een afvuurhendel voor het vaste machinegeweer toegevoegd. Holsters voor de pistolen zijn voltooid en gemonteerd. De vaste kaartenbak is vervangen door een voet en een grendel voor de bevestiging van een authentiek exemplaar, dat tot de uitrusting van de waarnemer behoorde, niet tot die van het vliegtuig. Het MLM heeft er een in de collectie sinds oktober 2009. De zuurstofregelaars (dummies) zijn al geruime tijd in bewerking: het exemplaar van de replica D.XXI van het MLM dient als voorbeeld. Wijzerplaten van hoogtemeters zijn verdwenen achter imitaties van wijzerplaten van drukmeters. Injectiespuiten wor den doorstroommeters, handwieltjes voor kranen De zuurstofregelaar in wording zijn gemaakt uit plaat, geldkistjes werden kastjes waarop de panelen komen. De panelen worden gemaakt en geschilderd, onderdelen gemonteerd, tekstplaatjes er op, paneel bevestigd en....klaar (hopelijk spoedig). Het instrumentenpaneel van de waarnemer is nage noeg gereed; de kast is ingebouwd volgens de ge kozen inrichting van de waarnemersruimte, die is weergegeven in de jongste bekende schets van april 1936. Deze schets toont een elektrisch paneel dat verband houdt met de invoering van de NSF radio zender/ontvanger met bijbehorende omvormers. Dit paneel wordt gemaakt naar de desbetreffende teke ning en is ver gevorderd. De omvormer voor de zender is gemonteerd op een draagplank die t.z.t. in de cameraruimte wordt geplaatst; een dummy omvormer voor de ontvanger en de bevestiging er van zijn vrijwel gereed en op de zelfde plank gemonteerd. De onderkant van de romp is gemaakt: vormbuizen en -latten in lengterichting, verbonden door bui zen, latten en de doosconstructies van de luiken voor bommenrichtkijker en camera. Schuifluiken

Spinner | 2014 | | pagina 12